ویژگی های مهم وکیل افغانستانی در ایرانممکن است شما هم جز اتباع افغانستانی در ایران باشید و یا در پرونده های مختلف حقوقی،کیفری و یا اقامتی خود در ایران با اتباع افغانستانی در ارتباط باشید. با توجه به آشنا نبودن اکثر اتباع افغانستانی به قوانین ایران، این افراد نیاز دارند تا از یک منبع آگاه مشاوره های لازم را بگیرند. وکیل افغانستانی در ایران می‌تواند بهترین گزینه برای این افراد باشد. اما می‌دانید یک وکیل افغانستانی در ایران باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ در این مقاله قصد داریم تا به ۵ ویژگی مهمی که یک وکیل افغانستانی در ایران باید داشته باشد تا بتواند بهترین راهنمایی های قانونی را به شما ارائه دهد اشاره کنیم و درباره این موضوع بیشتر صحبت کنیم.رزومه و سابقه وکالت در ایران

اولین ویژگی مهمی که هنگام انتخاب یک وکیل افغانستانی در ایران باید به آن توجه داشته باشید، داشتن سابقه وکالت در کشور ایران می‌باشد. وکیل مورد نظر شما باید تجربه وکالت در پرونده های حقوقی، کیفری و یا مهاجرتی در ایران را داشته باشد تا بتواند راه حل های مناسب قانونی را به شما متناسب با قوانین ایران ارائه دهد. هنگامی که یک وکیل افغانستانی تجربه وکالت در ایران را داشته باشد، آشنایی لازم به قوانین، مراحل اداری، ادارات مربوطه، راه حل های قانونی و … را دارد و می‌تواند بهترین مشاور برای پرونده شما در ایران باشد.

گرفتن شناسنامه ایرانی برای اتباع افغانستانی

 

داشتن ملیت افغانستان و تسلط بر زبان افغانی

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های مفید یک وکیل افغانستانی در ایران، تسلط داشتن بر زبان افغانی است. هنگامی که وکیل شما در ایران به زبان مادر خود شما یعنی زبان شیرین افغانستانی مسلط باشد میتواند درک بهتری از حرف های شما داشته باشد و با آگاهی بیشتری از پرونده شما، مشکلات شما را حل کند. ممکن است شما تسلط خوبی به زبان فارسی نداشته باشید و اگر وکیل شما به زبان افغانی تسلط نداشته باشد، درک خوبی از صحبت های شما نخواهد داشت.

وبسایت اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی

 

اطلاعات و دانش کافی از قوانین داخل ایران

وکیل افغانستانی شما باید تسلط خوب و کاملی از قوانین کشور ایران داشته باشد و به تبصره های مهم قانونی مربوط به اتباع افغانستانی آشنا باشد. اگر وکیل شما فقط طبق قوانین کشور افغانستان فعالیت می‌کند و ادعا دارد که قوانین کشور ایران و افغانستان برای اتباع تفاوتی ندارد، آن وکیل مناسب مشکلات شما در کشور ایران نمی‌باشد. کشور ایران قوانین بسیار مهمی درباره اتباع افغانستانی در ایران دارد که اگر از آنها اطلاعات کافی نداشته باشید، ممکن است خسارت های جبران ناپذیری از نظر مادی و اقامت شما به وجود آید.

 

قدرت روابط اجتماعی بالا در ایران

هنگامی که وکیل افغانستانی شما در ایران قدرت روابط اجتماعی بالایی داشته باشد، می‌تواند آشنایی بیشتری از راه ها و روش های حل پرونده های مختلف اتباع افغانستانی در ایران کسب کند. وکیل شما باید بتواند به خوبی با اشخاص مورد نیاز صحبت کند و رابطه برقرار کند تا زنجیره ارتباطی مربوط به پرونده شما را حفظ کند. در صورت نیاز وکیل افغانستانی شما میتواند شما را به افراد و مراجع مختلفی که ارتباط و آشنایی خوبی با آنها دارد معرفی کند تا مشکل شما هم از راه قانونی و هم با سرعت بیشتری حل شود. نتیجه می‌گیریم که یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های وکیل افغانستانی در ایران، داشتن روابط اجتماعی قوی است.

 

دریافت هزینه مناسب

با توجه به شرایط سال های گذشته و سال های اخیر کشور افغانستان، ممکن است شما به عنوان یک اتباع افغانستانی در ایران توانایی پرداخت هزینه های کلان و سنگین را نداشته باشید. وکیل افغانستانی در ایران با توجه به ملیت خود و آگاه بودن از شرایط اقتصادی اتباع در ایران، باید سعی کند تا حد امکان و با توجه به بودجه شما بهترین راه حل ها را به شما نشان دهد و وکالت پرونده شما را قبول کند. منصف بودن و کیفیت بالای کار از مهم ترین ویژگی های وکیل افغانستانی در ایران محسوب می‌شود.


 

چگونه وکیل افغانستانی خوب در ایران انتخاب کنیم؟

همانطور که گفتیم برای انتخاب یک وکیل افغانستانی خوب در ایران باید به ویژگی های وکیل افغانستانی که او باید داشته باشد دقت داشته باشید. موسسه حقوقی عدل مبین با داشتن وکیل افغانستانی در ایران می‌تواند بهترین راه حل های قانونی را به شما ارائه دهد و شما را همراه با یک وکیل هموطن خود در حل پرونده های مختلف کیفری، حقوقی و یا مهاجرتی در ایران همراهی کند.1 نظر

چهارشنبه, 30 خرداد 03 / علی اکبر حسین زاده

آیا میشه برای شناسنامه هم اقدام کرد ؟

پاسخ

لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید !

طراحی و توسعه توسط تابزمدیا | تولید محتوا: آرمین اسدی