وکیل ملک مشاعی | خدمات حقوقی تخصصی دعاوی املاک مشاعی

بهترین وکیل برای ملک مشاع
بهترین وکیل برای ملک مشاع

داشتن وکیل ملک مشاع بهترین و مطمئن‌ترین راه حل برای مشکلات حقوقی مربوط به املاک مشاعی می‌باشد. نکات قانونی و مهم بسیاری در دعاوی ملک مشاع وجود دارند که اگر بدون داشتن اطلاعات کافی از آنها و به صورت فردی دست به اقدامات مختلف بزنید ممکن است دچار مشکلات بیشتر و جدی‌تری شوید.

موضوعاتی مانند تفکیک ملک مشاع، تصرف عدوانی در ملک مشاع و … مسائلی است که افراد بسیاری با آنها درگیر هستند و برای حل این مشکلات اطلاعات و تجربه کافی را ندارند. برای دریافت مشاوره وکیل ملکی می‌توانید با شماره تلفن‌های موسسه حقوقی عدل مبین تماس حاصل فرمایید تا بهترین کارشناسان حقوقی ما پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند.

ملک مشاع چیست؟
ملک مشاع چیست؟

ابتدا بدانیم ملک مشاع چیست؟

در مقاله‌ای جداگانه در وبسایت موسسه حقوقی عدل مبین درباره اینکه ملک مشاع چیست به صورت کامل توضیحاتی را ارائه داده‌ایم اما در این قسمت نیز قصد داریم به صورت کلی درباره ملک مشاع بگوییم. به املاکی که عرصه و اعیان آنها دارای چند مالک به صورت شریکی می‌باشد املاک مشاعی گفته می‌شود. حد و مرزی برای مالکان تعیین نشده است و برای اقداماتی مانند فروش ملک مشاع باید رضایت تمامی مالکان وجود داشته باشد.

به ملک مشاعی که به صورت قانونی و استاندارد تقسیم بندی شده باشد و سهم هر مالک مشخص باشد ملک مفروز می‌گویند و در واقع در این حالت افراز ملک مشاع انجام شده است که هر یک از مالکین سند رسمی خود را دریافت می‌کنند. نکات حقوقی و مهمی که درباره املاک مشاعی وجود دارد، گرفتن وکیل برای ملک مشاع را دارای اهمیت می‌کند که در این قسمت به برخی از نکات آن‌ها اشاره شد.

مشاوره رایگان با وکیل ملکی
مشاوره رایگان با وکیل ملکی

فروش ملک مشاع به چه شکل است؟

از مسائل بسیار مهم در خصوص املاک مشاعی که افراد زیادی نیز با آن سروکار دارند، خرید و فروش املاک مشاع است. در برخی حالات تمامی شرکا تفاهم نظر برای قصد فروش ملک مشاعی را دارند که در این صورت باید رضایت تمامی آنها به صورت مکتوب و قانونی لحاظ شده باشد.

در برخی موارد نیز بحث دستور فروش ملک مشاع مطرح می‌شود و در زمانی که مالکان بر سر بهره‌ برداری از ملک مشاع تفاهم ندارند و قصد گرفتن سهم خود را دارند کاربرد دارد. داشتن یک وکیل ملک مشاع می‌تواند شما را از وجود مشکلات و خطرات احتمالی و آگاه سازد و همچنین بهترین مسیرهای قانونی را برای کسب نتیجه ایده‌آل به شما پیشنهاد دهد.

تصرف و تخلیه ملک مشاع

از موارد دیگری که در بحث املاک مشاعی بسیار رایج است، تخلیه ملک مشاع می‌باشد. فرض کنید شما و چند شخص دیگر ملکی را به صورت شریکی خریداری کرده باشد و به صورت مشاعی مالکان آن ملک باشید. حال مالکان دیگر بدون رضایت شما آن ملک را تصرف کنند و از آن بهره‌ برداری کنند و رضایت شما را نیز در نظر نگیرند. در این حالت شما می‌توانید برای تخلیه ملک مشاع اقدام نمایید. نکات بسیار مهمی در خصوص اثبات تصرف و پیگیری‌های قانونی آن وجود دارد که داشتن یک وکیل متخصص ملک مشاع می‌تواند بهترین راه حل شما باشد.

تقسیم ملک مشاع

همانطور که گفتیم ممکن است شخصی قصد فروش سهم خود را داشته باشد و یا قصد بهره برداری شخصی از سهم خود را داشته باشد. اگر مالکان رضایت برای فروش یا تقسیم‌بندی نداشته باشند شخص می‌تواند خود به صورت انفرادی درخواست تقسیم ملک مشاع را انجام دهد. توجه داشته باشید که بعد از تقسیم‌بندی در سندی سهم هر یک از مالکان مشخص می‌گردد که به آن تقسیم نامه می‌گویند.

اهمیت داشتن وکیل ملک مشاع
اهمیت داشتن وکیل ملک مشاع

چرا داشتن وکیل برای دعاوی ملک مشاع مهم است؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بی‌آید که چرا برای پیگیری و حل مشکلات مربوط به املاک مشاعی باید از وکیل کمک بگیریم؟ باید بگوییم که هیچ اجباری برای استفاده و همکاری با یک وکیل ملک مشاع نیست اما با توجه به نکات مهم حقوقی که درباره این موضوع وجود دارد و اهمیت املاک در بازار ایران، بهتر است فردی متخصص و با تجربه همراه شما باشد. با توجه به وجود کلاهبرداران ملکی و افراد سودجو در بازار مسکن ممکن است در معاملات ملکی دچار ضرر و ضیان‌های جبران ناپذیری شویم. همه این نکات گرفتن وکیل برای ملک مشاع را برای ما موضوعی مهم می‌سازد.

همچنین هنگامی که برای حل مشکلات حقوقی خود از یک وکیل متخصص استفاده کنید، دیگر نیازی به حضور صد در صدی شما در تمامی مراحل دادگاه و یا پیگیری‌های اداری نیست و از هزینه‌های بسیار زیادی صرف جویی می‌کنید.

هزینه وکیل برای ملک مشاع
هزینه وکیل برای ملک مشاع

هزینه وکیل ملک مشاع

از مسائل بسیار مهم دیگری که برای افراد وجود دارد هزینه وکیل برای ملک مشاع است. با توجه به شرایط اقتصادی موجود اینکه چقدر برای داشتن یک وکیل باید هزینه شود موضوع بسیار با اهمیت و تاثیرگذاری است. موسسه حقوقی عدل مبین با داشتن بیش از 20 سال تجربه موفق در زمینه پرونده‌های ملکی همیشه سعی بر این داشته تا شرایط قرارداد وکالت را، با توجه به شرایط موکل تعیین کند تا رضایت کامل شما عزیزان را جلب نماید.

هزینه داشتن وکیل برای ملک مشاعی نیز بستگی به نوع پرونده و شرایط شما عزیزان دارد. تیم وکلای ملکی عدل مبین هزینه را طبق تعرفه‌های قانونی و طبق نوع پرونده شما عزیزان تعیین می‌کند تا بهترین تجربه را از همکاری با این تیم حقوقی داشته باشید.

یک وکیل ملک مشاع باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

برای اینکه بتوانید یک وکیل ملک مشاع خوب و حرفه‌ای برای حل مشکلات خود انتخاب کنید و با او همکاری کنید، باید بدانید آن وکیل باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. یک وکیل متخصص در حوزه دعاوی ملک مشاع باید تجربه بسیار خوبی در زمینه پرونده‌های این موضوع داشته باشد و چندین پرونده موفق در املاک مشاعی در رزومه خود داشته باشد. همچنین باید به نکات قانونی این موضوع کاملا آشنا باشد و تمامی قوانین مهم دراین باره را بداند. موسسه حقوقی عدل مبین حداقل 2 وکیل متخصص در حوزه املاک را با سابقه‌ای درخشان برای حل پرونده‌های املاک مشاعی شما در نظر می‌گیرد. به صورت کلی ویژگیهایی که یک وکیل ملک مشاع باید دارا باشد عبارت‌اند از :

  • داشتن چند پرونده موفق درباره املاک مشاعی در رزومه وکالت
  • داشتن تجربه کافی در دعاوی ملک مشاع
  • آشنایی با قوانین و ماده‌های مهم قانونی مربوط به ملک مشاع
  • توانایی بررسی مدارک و اسناد تخصصی مشاعی

بهترین وکیل برای ملک مشاع در تهران

اگر به دنبال تیمی متخصص، با تجربه و دانا برای حل مشکلات حقوقی مربوط به دعاوی ملک مشاع خود هستید، موسسه حقوقی عدل مبین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. بهترین وکیل ملک مشاع را برای حل پرونده شما عزیزان در نظر داریم تا احساس اطمینان کامل را برای شما عزیزان ایجاد کنیم. برای دریافت مشاوره حقوقی و همکاری با تیم وکلای ملکی موسسه عدل مبین با شماره تلفن‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بوده؟

با کلیک بر روی ستاره امتیاز دهید

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد نظرات: 1

شما امتیاز دهنده این مطلب باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *