وکیل مدافع افغانستانی

وکیل مدافع افغانستانی | حل پرونده های حقوقی اتباع افغانستانی در ایران

موسسه حقوقی عدل مبین با داشتن تیم تخصصی از وکلای افغانستانی در ایران، خدمات ویژه ای برای اتباع افغانستانی عزیز ارائه میدهد. حل مشکلات مختلف مربوط به مسائل حقوقی، کیفری، خانواده، مهاجرت و … که اتباع افغانستانی در ایران با آن مواجه میشوند توسط موسسه عدل مبین انجام میگیرد. همین حالا با شماره تلفن های زیر جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۵۹۶۱۸۰ ۰۹۱۲۹۵۲۹۰۳۱

برخی از خدمات عدل مبین در حوزه اتباع افغانستانی

 • مشاوره حضوری با بهترین وکلای پایه یک دادگستری
 • مشاوره با وکیل افغانستانی (به زبان مادری خودتان مشاوره بگیرید)
 • مشاوره در زمینه مشکلات مهاجرت و اقامت
 • مشاوره در زمینه مشکلات ملکی
 • مشاوره برای انجام معاملات
 • پرونده های ملکی داخل ایران
 • پرونده های کیفری مانند طلاق، درگیری و …

مشکلات حقوقی و کیفری اتباع افغانستانی در ایران

اتباع افغانستانی در ایران با مشکلات بسیار زیادی مواجه میشوند. اگر شما یک اتباع افغان هستید باید بدانید که قوانین بسیار زیادی در ایران وجود دارد که ندانستن آنها میتواند برای شما مشکل ایجاد کند. ممکن است مشکلات بسیار زیادی در زمینه های مختلف حقوقی و کیفری برای شما ایجاد شود و اگر شما دانش کافی درباره قوانین را نداشته باشید و از وکیل افغانی (وکیل مدافع افغانستانی) کمک نگیرید قطعا به مشکلات جدی تری برخورد میکنید. در اینجا بر اساس جمع آوری اطلاعاتی که از پرونده های حقوقی و کیفری موسسه حقوقی عدل مبین در زمینه اتباع افغانستانی داشتیم، چندتا از مهم ترین مشکلاتی که اتباع افغان در ایران با آن مواجه هستند را بررسی میکنیم.

 • مشکلات گرفتن اقامت برای اتباع افغان در ایران
 • مشکلات گرفتن شناسنامه اتباع افغان
 • مشکلات خانوادگی و مسائل طلاق اتباع افغان
 • مشکلات پرونده های ملکی اتباع افغان در ایران
 • مشکلات دعاوی کیفری مانند درگیری، قتل و …
 • کلاهبرداری های مختلف حقوقی از اتباع افغان در ایران
 • مشکلات در معاملات برای اتباع افغان

حال تصور کنید که این مشکلات را بتوانید داخل ایران و با وکیل با تجربه و هم زبان خودتان پیگیری کنید. موسسه حقوقی عدل مبین میتواند شمارا در این مسیر همراهی و یاری کند. شما با مراجعه و تماس با ما میتوانید با وکیل افغانی (وکیل مدافع افغانستانی) ما در ارتباط باشید و پرونده های خود را به راحتی، به بهترین نتیجه ممکن برسانید.


چرا اتباع افغان در ایران باید وکیل داشته باشند؟

هنگامی که شما در کشور دیگری زندگی میکنید با چالش ها و مشکلات زیادی برخورد خواهید کرد. حال با توجه به اینکه زبان مردم آن کشور هم ممکن است به صورت کامل و درست بلد نباشید، حل این مشکلات برای شما بسیار دشوار خواهد بود. اگر بخواهید این مشکلات را خودتان در ایران حل کنید، باید هزینه بسیار زیادی پرداخت کنید و علاوه بر آن اطلاعات بسیار بالایی از حقوق داشته باشید و زمان بسیار زیادی را نیز در نظر بگیرید. حال میخواهیم در اینجا چند نمونه از مزایای داشتن وکیل افغانی (وکیل مدافع افغانستانی) را برای شما بازگو کنیم.

 • صرفه جویی در وقت و زمان
 • تسلط بسیار بالای وکیل به زبان افغانستانی و ایرانی
 • صرفه جویی در هزینه های اضافی
 • تنظیم درست و صحیح دادخواست و یا شکوائیه
 • انتخاب راه درست و سریع برای رسیدن به نتیجه دلخواه شما
 • راهنمایی درست وکیل برای تنظیم قراردادها
 • سپردن مذاکرات با طرف مقابل به وکیل
 • نیاز نداشتن به حضور موکل افغان در بسیاری از موارد

مواردی که دربالا به عنوان مزایای داشتن وکیل برای اتباع افغان گفتیم بخش کوچیکی از این امتیازات است. با داشتن یک وکیل افغانی (وکیل مدافع افغانستانی) میتوانید با احساس اطمینان و آرامش کامل پرونده های حقوقی و کیفری خود را پیگیری کنید. موسسه حقوقی عدل مبین با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه وکالت و با داشتن تیمی از وکلای حرفه ای دادگستری (افغانستانی و ایرانی) در خدمت شما است.

۰۲۱-۸۸۵۹۶۱۸۰ ۰۹۱۲۹۵۲۹۰۳۱
وکیل افغانستانی در سراسر ایران

وکیل افغانستانی در سراسر ایران

همانطور که میدانید اتباع افغان عزیزمان در ایران فقط در شهر تهران ساکن نیستند و در شهرهای دیگر ایران نیز سکونت دارند. علاوه بر تهران استان هایی مانند خراسان رضوی، اصفهان، البرز، فارس، کرمان جمعیت افغانستانی قابل توجه ای را دارند. با افتخار اعلام میکنیم که اگر شما به عنوان یک اتباع افغان در ایران زندگی میکنید و به مشکل حقوقی یا کیفری برخورد کرده اید، در هر استانی که سکونت دارید میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید و از بهترین خدمات ما بهره مند شوید. موسسه حقوقی عدل مبین در زمینه پرونده های حقوقی و کیفری در سراسر ایران فعالیت میکند. هم اکنون شعبه های موسسه عدل مبین در استان های تهران، فارس، البرز و … فعالیت دارند. خدمات اختصاصی اتباع افغان نیز توسط وکلای افغانی (وکیل مدافع افغانستانی) موسسه عدل مبین، در سراسر ایران ارائه میشود.

وکیل افغانستانی در تهران

همانطور که اطلاع دارید اتباع عزیز افغانستانی در شهر تهران جمعیت قابل توجه ای دارند. به همین دلیل ممکن است به دلیل وجود مشکلات زیادی مانند مشکل اقامت، مشکلات حقوقی و مشکلات کیفری نیاز به مشاوره داشته باشند. موسسه حقوقی عدل مبین با افتخار اعلام میکند که برای اولین بار به صورت تخصصی و با داشتن تیمی از وکلای افغانستانی و ایرانی با تجربه و حرفه ای، خدمات ویژه ای را برای افغانستانی های عزیز داخل تهران ارائه میدهد. وکیل افغانستانی در تهران میتواند جمعیت زیادی را (جمعیت اتباع افغان در تهران) در پایتخت ایران در پرونده های حقوقی و ملکی یاری کند.

۰۲۱-۸۸۵۹۶۱۸۰ ۰۹۱۲۹۵۲۹۰۳۱
مشکلات اقامت اتباع افغانستانی در ایران

مشکلات اقامت اتباع افغانستانی در ایران

امروزه با توجه به وضعیت بیکاری و معیشتی در افغانستان و زیاد شدن تعداد پناهجویان افغان به ایران، سختگیری های بیشتری برای دادن اقامت به اتباع از سوی ایران اعمال میشود. بسیاری از اتباع افغانی که در ایران زندگی میکنند، مدارک قانونی و اقامت ندارند. با داشتن یک راهنما و مشاور خوب و با تجربه، میتوانید برای گرفتن اقامت خود در ایران و گرفتن اجازه کار به صورت کاملا قانونی اقدام کنید. ممکن است نتوانید با یک وکیل ایرانی (وکیل فارسی زبان) ارتباط خوبی برقرار کنید ولی موسسه حقوقی عدل مبین با داشتن وکیل افغانی (وکیل مدافع افغانستانی)، شمارا با یک وکیل هم زبان خود آشنا میکند و زیر نظر تیم حقوقی موسسه پرونده خود را پیگیری میکنید. روش های مختلفی برای گرفتن اقامت های کوتاه مدت و بلند مدت در ایران وجود دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره میکنیم :

 • گرفتن تابعیت و اقامت از طریق ازدواج
 • روش سرمایه گذاری در ایران
 • داشتن حرفه و مهارت و کار
 • ثبت شرکت

تیم وکلای افغانستانی حرفه ای موسسه عدل مبین علاوه بر تسلط کامل بر راه های گرفتن اقامت و تابعیت، شمارا در جمع آوری درست و صحیح مدارک و درخواست های مختلف نیز راهنمایی میکند. با یک وکیل افغانی به راحتی قدم در راه گرفتن اقامت خود در ایران بردارید.

وکیل اتباع

طلاق اتباع افغانستانی در ایران

طلاق اتباع افغان در ایران نیازمند امور اداری و حقوقی بسیار مهمی است. افراد باید برای طلاق دادخواست ها و مدارک خود را به درستی تنظیم و ارائه کنند. دادگاه های ایران با رجوع بر قوانین کشور خود متبوع پرونده طلاق وی را پیگیری میکنند. بهترین راه برای اجرای درست درخواست شما داشتن یک وکیل افغانی در ایران است. شما با مشاوره گرفتن از وکیل خود میتوانید تمامی مسائل خود را به راحتی با وکیل بیان کنید و با توجه به اینکه وکیل شما خود اهل کشور افغانستان است میتوانید با زبان مادری خود به راحتی مشکلات و مسائل خود را با اون در میان بگذارید.

تیم وکلای حرفه ای عدل مبین، کمک و خدمات بسیار زیادی را در زمینه پرونده طلاق شما اتباع عزیز در داخل ایران ارائه میدهد.

۰۲۱-۸۸۵۹۶۱۸۰ ۰۹۱۲۹۵۲۹۰۳۱

آدرس دفتر مرکزی موسسه حقوقی عدل مبین : تهران، سعادت‌آباد، تقاطع بلوار دریا و پاکنژاد، پلاک ۱۹۰، طبقه سوم، موسسه حقوقی عدل مبین (طبقه بالای دفتر خدمات قضایی). دسترسی آسان با ایستگاه مترو دادمان (۱۰۰ متر بالا تر از ایستگام مترو دادمان)


گرفتن شناسنامه برای اتباع افغانستانی در ایران

از مشکلات بزرگ دیگری که اتباع افغان با آن سروکار دارند گرفتن شناسنامه استو همانطور که میدانید در ایران برای بسیاری از کار های اداری، معاملات، تحصیل و یا خرید و فروش به شناسنامه نیاز است. با توجه به قوانین جدید افرادی که ۱۸ سال دارند میتوانند طبق شرایطی که در زیر بیان میکنیم برای گرفتن شناسنامه اقدام کنند.

 • متقاضی ۱۸ سال تمام را داشته باشد (سن قانونی)
 • در کشور دیگری به جرم و جنایت غیر سیاسی نباید محکوم باشد
 • نباید از خدمت سربازی فراری باشد
 • حداقل ۵ سال باید به صورت قانونی در ایران اقامت داشته باشد

به عنوان یک تابع افغانستانی علاوه بر اهمیت بالای این قوانین، باید به تنظیم درخواست ها و جمع آوری مدارک درست نیز اهمیت بسیار بالایی بدهید. موسسه حقوقی عدل مبین شمارا در جمع آوری درست مدارک و مستندات و تنظیم درست درخواست های خود برای گرفتن شناسنامه و راه های آسان تر آن همراهی میکند.


حقوق کار و اشتغال اتباع افغانستان در ایران

حقوق کار و اشتغال اتباع افغانستان در ایران

بسیاری از اتباع افغانستانی که در ایران سکونت دارند به دلیل کار و اشتغال به ایران آمده اند. باید بدانید که قوانین مهمی در راستای کار اتباع خارجی در ایران وجود دارد که باید قبل از شروع به کار کردن حتما آن ها را بدانید. شما به عنوان یک اتباع افغانستانی باید بدانید که در کار خود (کار قانونی) دارای حق و حقوقی هستید که در صورت رعایت نکردن آن ها توسط افراد دیگر میتوانید آن را از مراجع قضایی پیگیری کنید.

چه شرایطی برای کار کردن (کار قانونی) اتباع افغانستانی (غیر ایرانی) لازم است؟

طبق قوانینی که وزارت کار ثبت اعلام کرده است، شرایطی را برای کار کردن اتباع غیر ایرانی در ایران مشخص کرده است که تمامی متقاضیان باید آن ها را رعایت کنند.

 1. فرد متقضی (تبعه) مهارت و تخصص لازم را جهت کار کردن داشته باشد
 2. مهارت فرد متقضی باید برای یادگیری استفاده شود تا نیروی ایرانی نیز آموزش ببیند.
 3. در میان افراد آماده به کار ایرانی، نیروی مشابه با تخصص کافی و مربوطه وجود نداشته باشد.

حال تصور کنید که در محل کار به شما یعنی تبعه افغانستانی، اهمیتی داده نشده و همچنین حق شمارا پایمال کنند. برای مثال حقوق شمارا پرداخت نکنند، در محل کار به شما توهین کنند، در محل کار درگیر شوید و یا … در این صورت با داشتن یک وکیل افغانی (وکیل مدافع افغانستانی) در ایران میتوانید حقوق خود را پیگیری کنید و اجازه ندهید افراد به صورت غیر قانونی با شما برخورد کنند.


وکیل مدافع اتباع افغانستانی

سید دانش مظفری | وکیل مدافع اتباع افغانستانی در ایران

موسسه حقوقی عدل مبین با افتخار خدمت شما اتباع افغانستانی عزیز اعلام میکند که علاوه بر داشتن تیمی مجرب و حرفه ای از وکلای پایه یک دادگستری ایرانی، از وکلای افغان با تجربه و حرفه ای نیز استفاده میکند. سید دانش مظفری وکیل با سابقه افغانستانی و عضو تیم وکلای موسسه حقوقی عدل مبین شمارا در حل پرونده های حقوقی و کیفری خود در ایران راهنمایی میکند. شما میتوانید با زبان مادری خود (زبان افغانستانی) از سید دانش مظفری مشاوره بگیرید و بهترین راه حل های قانونی را دریافت کنید.

۰۲۱-۸۸۵۹۶۱۸۰ ۰۹۱۲۹۵۲۹۰۳۱

سوالات متداول درباره وکیل مدافع افغانستانی

چه خدماتی توسط وکیل اتباع افغانستانی در ایران ارائه می‌شود؟

پاسخ: وکلای مدافع اتباع افغانستانی موسسه حقوقی عدل مبین در ایران، خدمات حقوقی متنوعی از جمله مشاوره حقوقی، حل اختلافات خانوادگی، دریافت اقامت موقت یا دائم، نمایندگی در دعاوی حقوقی و کیفری و … را ارائه می‌دهند.

چگونه می‌توان با یک وکیل اتباع افغانستانی در ایران تماس بگیریم؟

پاسخ: برای تماس با یک وکیل مدافع اتباع افغانستانی در ایران، موسسه حقوقی عدل مبین بهترین انتخاب برای شما می‌باشد. شعبه تخصصی اتباع افغانستانی موسسه حقوقی عدل مبین در تهران با ارائه بهترین خدمات حقوقی ،کیفری، مهاجرت، اقامت و … در خدمت شما می‌باشد. با شماره تلفن های با برای دریافت مشاوره تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۵۹۶۱۸۰ ۰۹۱۲۹۵۲۹۰۳۱

آیا وکیل مدافع اتباع افغانستانی در ایران می‌تواند به زبان درخواست کننده خدمات حقوقی صحبت کند؟

پاسخ: بله، وکیل اتباع افغانستانی در ایران می‌تواند زبان درخواست کننده خدمات حقوقی صحبت کند و به او در ارائه خدمات حقوقی کمک کند. صحبت به زبان خود اتباع افغان میتواند درک بهتری را از پرونده های شما عزیزان را به موسسه ما انتقال دهد.

چه مدارکی برای دریافت خدمات حقوقی از وکیل مدافع اتباع افغانستانی در ایران لازم است؟

پاسخ: برای دریافت خدمات حقوقی از وکیل مدافع اتباع افغانستانی در ایران، لازم است که مدارک شناسایی مانند پاسپورت و اقامت‌نامه را به همراه داشته باشید. برای اطلاع بهتر از مدارک مورد نیاز با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ما بهره‌مند شوید.

آیا هزینه‌های خدمات حقوقی از طرف وکیل اتباع افغانستانی در ایران برای اتباع افغانستان بیشتر است؟

پاسخ: هزینه‌های خدمات حقوقی از طرف وکیل اتباع افغانستانی در ایران برای اتباع افغانستانی با هزینه‌های خدمات حقوقی از طرف وکلای دیگر در ایران برابر است و تفاوتی ندارد.


نتیجه گیری

در نهایت، اگر به دنبال یک وکیل مدافع اتباع افغانستانی در ایران هستید، می‌توانید با موسسه حقوقی عدل مبین تماس بگیرید. ما به شما خدمات حقوقی با کیفیت و با توجه به نیازهای شما ارائه می‌دهیم تا مشکلات شما را با بهترین راه های حقوقی در ایران حل کنیم و در کنار شما باشیم.

طراحی و توسعه توسط تابزمدیا | تولید محتوا: آرمین اسدی