وکیل طلاق توافقی | حق و حقوق شما با ما

یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های موسسه حقوقی عدل مبین مشاوره و وکالت در پرونده های طلاق توافقی می‌باشد. با داشتن تیمی مجرب از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا، از اول تا آخر طلاق توافقی، همراه شما هستیم. جهت دریافت مشاوره رایگان با وکیل طلاق توافقی و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۵۹۶۱۸۰ ۰۹۱۲۹۵۲۹۰۳۱

طلاق توافقی چیست؟

اگر زوجین درباره طلاق خود باهم توافق کنند و هم نظر باشند و اقدام به طلاق کنند، به آن طلاق توافقی می‌گویند. از نظر قانون هم این نوع طلاق مورد احترام است اما زوجین باید در تمامی موضوعات مانند مهریه، حضانت فرزند و … با هم به توافق رسیده باشند.طلاق توافقی یکی از ساده ترین و آسان ترین راه حل ها برای طلاق محسوب می‌شود که اگر زوجین بتوانند با یکدیگر توافق داشته باشند در زمان کمی و روند آسانی از هم جدا می‌شوند.

عدل مبین، بهترین انتخاب قانونی برای شما

تنظیم توافقنامه طلاق، دادخواست بدوی و …

هماهنگی جلسات مشاوره حضوری و تلفنی

پیگیری روند پرونده شما در سریع ترین زمان

ما به جای شما در دادگاه حاضر می‌شویم

وکیل طلاق توافقی

مدارک مورد نیاز

جهت اقدام برای طلاق توافقی، باید مدارک مورد نیاز را به درستی تهیه و آماده کنید تا بتوانید روند اداری و قضایی طلاق خود را به درستی پیش ببرید.

 • شناسنامه زوجین
 • کارت ملی زوجین
 • توافقنامه طلاق توافقی
 • گواهی عدم امکان سازش
 • عقدنامه
 • گواهی عدم بارداری برای خانم

نکته‌ای مهم درباره طلاق

طلاق یک تصمیم بسیار مهم و تاثیرگذار در زندگی زوجین است. مخصوصا زوجینی که دارای فرزند هستند، باید قبل از اقدام به طلاق، تمامی جوانب را بررسی کنند و حتما با یک مشاور صحبت کنند.

وکیل طلاق توافقی کیست؟

وکیل طلاق توافقی کیست؟

حال که با طلاق توافقی آشنا شدیم باید بدانیم که وکیل طلاق توافقی کیست و به چه شخصی می‌گویند؟ یک وکیل متخصص در طلاق توافقی، با تمام مدارک مورد نیاز برای این نوع طلاق آشنا است و برای جمع آوری مدارک به شما کمک می‌کند. این وکیل به شما در تنظیم توافقنامه طلاق توافقی کمک می‌کند و تمامی موارد مورد نیاز در توافقنامه را به بهترین نگارش قانونی برای شما تنظیم می‌کند. هنگامی که شما برای انجام امور خود از وکیل طلاق توافقی استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به حضور شما در هیچ یک از مراحل نیست. تصور کنید در هنگام روند طلاق توافقی، مشکلات دیگری در زمینه دعاوی خانواده و طلاق برای شما به‌وجود آید. در این هنگام وکیل شما می‌تواند بهترین راهنمایی‌ها را به شما ارائه دهد و شما را از وجود خطرات احتمالی مختلف آگاه کند.

۰۲۱-۸۸۵۹۶۱۸۰ ۰۹۱۲۹۵۲۹۰۳۱

ویژگی‌های داشتن وکیل طلاق توافقی

ممکن است از خود بپرسید که وکیل طلاق توافقی چه کمکی به ما می‌کند و آیا برای این نوع از طلاق حتما باید از یک وکیل کمک بگیریم؟ ابتدا باید بگوییم که تمامی امور مربوط به حقوق و قانون، از اهمیت بالایی برخوردار هستند و همچنین پیچیدگی های زیادی در اکثر آنها وجود دارد که تحلیل و حل آنها توسط یک فرد معمولی یا موکل، بسیار دشوار است. به همین دلیل اگر بدون داشتن اطلاعات درست و تجربه کافی دست به اقداماتی خودسرانه در این موضوعات بزنید، ممکن است با خسارات جبران ناپذیری مواجه شوید و به نتیجه دلخواه خود نیز نرسید. وجود یک وکیل طلاق توافقی ویژگی‌های دیگری نیز به غیر از موضوع بیان شده به همراه دارد که در این قسمت به برخی از مهم ترین آنها اشاره می‌کنیم :

 • نیاز به حضور شما در مراحل رسیدگی به پرونده نیست
 • در سریع‌ترین زمان ممکن نتیجه دلخواه خود را دریافت می‌کنید
 • توافقنامه طلاق توافقی شما به شکلی کاملا استاندارد و قانونی تنظیم می‌شود
 • حق و حقوق شما به صورت دقیق مشخص و حفظ می‌شود
 • از وجود خطرات احتمالی و هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کنید
 • توسط بهترین تیم وکلای خانواده، مشاوره دریافت می‌کنید
 • به صورت منظم و دقیق از روند پرونده مطلع می‌شوید
وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی در تهران

وکیل طلاق توافقی در تهران

با توجه به جمعیت بالای استان تهران، و تعداد بالای آمار طلاق در این شهر، افراد بسیاری به دنبال وکیلی متخصص و با تجربه برای پیگیری امور طلاق توافقی خود هستند. با توجه به مشغله‌های بسیار زیاد افراد در این استان، وقت کمی برای رسیدگی به امور قانونی مربوط به طلاق وجود دارد و برای همین افراد به دنبال شخصی هستند تا به صورت قانونی و کاملا درست به امور طلاق توافقی آنها رسیدگی کند. موسسه حقوقی عدل مبین با در اختیار داشتن تیمی متخصص و بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران، مناسب ترین انتخاب برای شما عزیزان است تا در مدت زمان بسیار کوتاه و با هزینه‌ای بسیار مناسب نتیجه مورد نظر خود را دریافت کرده و حق و حقوق خود را به درستی دریافت کنید.

۰۲۱-۸۸۵۹۶۱۸۰ ۰۹۱۲۹۵۲۹۰۳۱

آدرس دفتر مرکزی موسسه حقوقی عدل مبین : تهران، سعادت‌آباد، تقاطع بلوار دریا و پاکنژاد، پلاک ۱۹۰، طبقه سوم، موسسه حقوقی عدل مبین (طبقه بالای دفتر خدمات قضایی). دسترسی آسان با ایستگاه مترو دادمان (۱۰۰ متر بالا تر از ایستگام مترو دادمان)

وکیل طلاق توافقی

چه مراحلی را باید با عدل مبین طی کنید؟

سوال رایجی که بسیاری از متقاضیان طلاق توافقی دارند این است که پروسه طلاق توافقی؟ طلاق توافقی دارای روند قانونی و خاصی است که باید به صورت کامل و درست انجام شود تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید. در تصویر بالا به صورت خلاصه مراحل طلاق توافقی را توضیح داده‌ایم. توجه داشته باشید که در صورتی که بخواهید خودتان به صورت فردی اقدام به طلاق توافقی نمایید یکی از اصلی‌ترین مراحلی که باید طی کنید حضور در جلسات مشاوره است. این امر حدود ۲ الی ۳ ماه زمان می‌برد و بسیاری از متقاضیان علاقه ای به حضور در این جلسات را ندارند. همکاری با یک وکیل طلاق توافقی باعث می‌شود تا در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری و با بهترین روش ممکن به نتیجه دلخواه خود و طلاق خود برسید. موسسه حقوقی عدل مبین با داشتن بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در زمینه پرونده های مربوط به دعاوی خانواده و طلاق توافقی، نتیجه دلخواه شما را در مدت زمان بسیار کوتاه (۳۰ الی ۵۰ روز) کسب می‌کند. همچنین تمامی مدارک مورد نیاز را با همکاری شما تهیه و تمامی مراحل مربوطه را بدون نیاز به حضور فیزیکی شما انجام می‌دهد.


نکته بسیار مهم : امروزه در بسیاری از تبلیغات توسط موسسات و افراد مختلف ادعای های بسیاری در خصوص مدت زمان طلاق توافقی صورت گرفته است. باید توجه داشته باشید با توجه به مسائل اجتماعی و تصمیمات گرفته شده توسط سازمان های مربوطه، سختگیری زیادی روی پرونده های خانواده و مخصوصا طلاق اعمال میشود و این موضوع مدت زمان رسیدگی به پرونده های طلاق توافقی را نیز بیشتر کرده است. عدل مبین در مدت زمان کوتاه و استاندارد بهترین نتیجه را برای شما عزیزان اخد می‌نماید تا از راستگویی و کیفیت کار موسسه ما رضایت کامل را داشته باشید.

هزینه وکیل طلاق توافقی

هزینه وکیل طلاق توافقی

از رایج‌ترین سوالاتی که درباره طلاق توافقی وجود دارد این است که، هزینه وکیل طلاق توافقی چقدر است؟ امروزه با توجه به مسائل اقتصادی و شرایط موجود، هزیه یکی از مهم ترین موضوعاتی است که هر فردی به آن فکر می‌کند. در موضوع گرفتن وکیل طلاق توافقی نیز هزینه از مسائل مهم برای متقاضیان محسوب می‌شود. موسسه حقوقی عدل مبین از ابتدای مسیر خود مهمترین هدف خود را خدمات رسانی و اطلاع رسانی برای افراد متقاضی قرارداده است. به همین دلیل برای افرادی که قصد گرفتن وکیل طلاق توافقی را از موسسه دارند، شرایط فوق العاده‌ای در نظر گرفته است. شما می‌توانید با شماره تلفن‌های داخل وبسایت برای دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایید و شرایط خود را برای کارشناسان و وکلای ما توضیح دهید تا بهترین قیمت و شرایط قرارداد را برای شما عزیزان معرفی کنیم.


۰۲۱-۸۸۵۹۶۱۸۰ ۰۹۱۲۹۵۲۹۰۳۱

مهریه در طلاق توافقی

مهریه در طلاق توافقی

یکی دیگر از موضوعات مهم برای افراد متقاضی این نوع از طلاق، مهریه در طلاق توافقی است. باید توجه داشته باشید که در طلاق توافقی همه چیز بین زوجین و طبق یک توافقنامه تعیین می‌شود. در مورد مهریه نیز زوجین باید به تفاوق برسند و به صورت کامل آن را مطرح نمایند. در طلاق توافقی مهریه توسط خود زوجین تعیین می‌شود و در توافقنامه طلاق توافقی تنظیم می‌شود. زوجین با توافق یکدیگر تعیین میکنند که مهریه پرداخت شود یا نه و در صورت پرداخت به چه میزان باید مهریه به زن تعلق بگیرد و قاضی و حکم دادگاه به صورت دقیق بنا بر توافقنامه‌ای که تنظیم شده است عمل می‌کنند. نکته مهم دیگری که باید در خصوص مهریه در طلاق توافقی به آن اشاره کنیم این است که در بسیاری از موارد مرسوم است که زن میزانی از مهریه خود و یا کل مهریه خود را در توافقنامه به مرد می‌بخشد تا بتواند رضایت مرد را جهت انجام طلاق جلب کند. البته باید توجه داشته باشید که به صورت قانونی میزان مهریه در این نوع طلاق باید بر اساس توافق دو طرف باشد و اجباری به بخشیدن مهریه نیست. هنگامی که با یک وکیل طلاق توافقی همکاری می‌کنید، میزان مهریه و توافقات شما در خصوص موضوع مهریه، به صورت کاملا واضح و قانونی در توافقنامه توسط وکیل تنظیم و تعیین میشود تا هیچ مشکل دیگری در خصوص موضوع مهریه، در روند طلاق توافقی ایجاد نشود.


۰۲۱-۸۸۵۹۶۱۸۰ ۰۹۱۲۹۵۲۹۰۳۱

حضانت فرزند در طلاق توافقی

حضانت فرزند در طلاق توافقی

در بسیاری از موارد زوجین در هنگام طلاق، دارای فرزند هستند و موضوع حضانت فرزند برای آنها بسیاری مهم است. این موضوع که فرزند بعد از طلاق توافقی با چه کسی زندگی می‌کند و وظیفه نگهداری از او به عهده کیست موضوع مهمی است که در این قسمت به آن می‌پردازیم. به صورت کلی حضانت فرزند تا سن ۷ سالگی با مادر است. بعد از سن ۷ سالگی اگر فرزند دختر باشد تا سن ۹ سالگی، و اگر فرزند پسر باشد تا سن ۱۵ سالگی حضانت آن فرزند حق پدر است. البته در شرایطی ممکن است بنا به دلایلی که به نفع فرزند است و حقوق فرزندان حفظ می‌شود، این موضوع تغییر کند. موضوع حضانت فرزند مانند موضوعات دیگر در طلاق توافقی، طبق توافقاتی که زوجین انجام می‌دهند صورت می‌گیرد. اینکه فرزندان بعد از طلاق با چه کسی زندگی کنند و چه شرایطی برای دیدار آنها برای زوجین وجود داشته باشد در توافقنامه طلاق توافقی توسط وکیل تنظیم میشود و دادگاه نیز باید طبق آن عمل کند.


حق طلاق در طلاق توافقی

حق طلاق در طلاق توافقی

همانطور که می‌دانید حق طلاق به صورت قانونی از حقوق اصلی مرد محسوب می‌شود و مرد هر زمان که اراده کند می‌تواند بنا به هردلیلی همسر خود را طلاق دهد. موضوع مهمی که درباره حق طلاق در طلاق توافقی وجود دارد این است که مرد می‌تواند به همسر خود حق طلاق را بدهد و با این کار زن هر زمان که بخواهد می‌تواند خود به صورت انفرادی برای طلاق توافقی اقدام نماید. در واقع مرد در دفاتر ثبت اسناد رسمی طی انتقال یک وکالتنامه در طلاق به زن این اجازه را به همسر خود میدهد تا در زمانی که بخواهد بتواند برای طلاق توافقی اقدام کند و مراحل مورد نیاز را انجام دهد.


طلاق توافقی در دوران عقد

طلاق توافقی در دوران عقد

ممکن است زوجین با هم عقد کرده باشند و یا به عبارتی صیغه عقد بین آنها جاری شده باشد اما هنوز باهم زندگی نمی‌کنند و یا به صورت رسمی زیر یک سقف نرفته‌اند. در این حالت ممکن است بسیاری از افراد تصور کنند نمی‌توانند از طریق طلاق توافقی اقدام به جدا شدن کنند اما اینطور نیست. با استفاده از همکاری با یک وکیل طلاق توافقی از طرف موسسه حقوقی عدل مبین می‌توانید توافقات خود را مکتوب و ثبت کنید و جهت طلاق توافقی اقدام نمایید. بهتر است قبل از اقدام به عملی با شماره تلفن های موجود تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره وکلای خانواده موسسه حقوقی عدل مبین بهره‌مند شوید.


طراحی و توسعه توسط تابزمدیا | تولید محتوا: آرمین اسدی