وکیل انحصار وراثت در غرب تهران | مطمئن اقدام کنید

وکیل انحصار وراثت غرب تهران
وکیل انحصار وراثت غرب تهران

انحصار وراثت چیست؟

انحصار وراثت یک گواهی است که در محل زندگی متوفی،توسط شورای حل اختلاف صادر میشود که در آن اسامی وراث و میزان سهم آنها مشخص میشود. این گواهی برای اقدامات بانکی و ثبتی و حقوقی ضروری است.

در مناطق پر جمعیتی مانند غرب تهران افراد ممکن است بعد از فوت شدن شخصی در خانواده درگیر مسائل انحصار وراثت شوند. همانطور که در مقاله انحصار وراثت ملک گفتیم، بسیاری از شما عزیزان اطلاعات کافی درباره روند قانونی این موضوع حقوقی ندارید و نیاز دارید شخصی به صورت کاملا قانونی روند کار انحصار وراثت شما را انجام دهد.

فردی که به تمامی قوانین حقوقی و روند اداری و دادگاه ها آشنا باشد و تجربه بالا و درخشانی نیز در پرونده های انحصار وراثت داشته باشد میتواند بهترین انتخاب برای شما عزیزان باشد.

عدل مبین با داشتن تیمی تخصصی در زمینه انحصار وراثت در غرب تهران و همکاری با بهترین وکلای ملکی میتواند انتخاب مناسب و مطمئن برای شما عزیزان باشد. همین حالا تماس بگیرید.

حتما ببینید : ویدیو اختصاصی درباره انحصار وراثت در آپارات

مدارک انحصار وراثت ملک در غرب تهران
مدارک انحصار وراثت ملک در غرب تهران

مدارک انحصار وراثت در غرب تهران

همانطور که گفته شد، داشتن وکلای متخصص می‌تواند تاثیر بسزایی در روند پرونده داشته باشد که موسسه ی عدل مبین با بهترین وکلای انحصار وراثت در غرب تهران همکاری میکند. برای پیگیری انحصار وراثت، مدارکی لازم است که در به آنها اشاره میکنیم :

 • وکالتنامه : در صورت داشتن وکیل، وکالتنامه رسمی از طرف وراث باید به وکیل داده شود.
 • دادخواست انحصار وراثت : در این دادخواست باید مشخصات متوفی، وراث و اموال متوفی ذکر شود.
 • شناسنامه و کارت ملی وراث : کارت ملی و شناسنامه وراث باید به همراه کپی و آنها ارائه شود.
 • گواهی فوت متوفی : این گواهی باید از اداره ثبت احوال صادر شده باشد.
 • استشهادیه : این استشهادیه باید توسط دو شاهد امضاء شود و در آن شهادت دهند که متوفی در زمان فوت دارای آن اموال بوده است.
 • سند مالکیت وراثت : سند مالکیت وراثت باید به همراه اصل و کپی ارائه شود.
 • اعلامیه انحصار وراثت : اعلامیه انحصار وراثت باید در یک روزنامه کثیرالانتشار منتشر شود.

بیشتر بخوانید : وکیل ملک مشاع در غرب تهران

مراحل انصار وراثت
مراحل انصار وراثت

مراحل انحصار وراثت

انحصار وراثت یعنی تعیین وراث قانونی و میزان سهم هریک از آنها در اموال متوفی. این اقدام برای انجام اموری مانند فروش،اجاره و انتقال ملک متوفی ضروری می‌باشد. مراحل دادخواست انحصار وراثت به صورت زیر می‌باشد :

مرحله اول | جمع آوری مدارک

 1. اصل و کپی گواهی فوت متوفی
 2. اصل و کپی کارت ملی وشناسنامه وراث
 3. اصل و کپی سند مالکیت ملک
 4. اصل و کپی استشهادیه گواهی شده توسط دفتر اسناد رسمی
 5. اصل و کپی آگهی فوت در روزنامه کثیرالانتشار

در این مرحله وراث باید با داشتن تمامی مدارک به شورای حل اختلاف محل آخرین اقامتگاه متوفی مراجعه کنند.

نکات مهم انحصار وراثت در غرب تهران
نکات مهم انحصار وراثت در غرب تهران

نکات مهم انحصار وراثت در غرب تهران

انحصار واثت دارای نکات مهمی می‌باشد که باید به آنها توجه ویژه ایی داشته باشید. انحصار وراثت برای تمامی اموال منقول و غیر منقول ضروری است مانند ملک،خودرو،سهام،حساب بانکی و … .

در صورت وجود وصیت نامه متوفی،انحصار وراثت بر اساس وصیت نامه انجام میشود. برای انحصار وراثت فرد متوفی، نیازی به وجود تمام وراث نیست و حضور یکی از وراث به عنوان نماینده کفایت میکند.

در صورتی که یکی از وراث در خارج از ایران سکونت داشته باشد میتواند با مراجعه به سفارت محل زندگی خود، وکالتنامه ای به یکی از وراث مقیم ایران اعطا کند که از طرف وی در مراحل انحصار وراثت حضور داشته باشد.

کلام آخر

همانطور که گفته شد انحصار وراثت از دعاوی پیچیده می‌باشد و عدم آگاهی از قوانین و مقررات انحصار وراثت، میتواند این روند را طولانی تر و پیچیده تر کند و با مشکلاتی رو به  رو شود. بنابراین صلاح است یکی از افراد خانواده با وکلای متخصص دادگستری مشورت کند تا این روند بدون مشکل پیش برود.

 شما می‌توانید با انجام صحیح تمام مراحل انحصار وارثت، مانع از بروز اختلاف و مشکلات بین ورثه و سوء استفاده احتمالی بین آنها شوید. موسسه ی حقوقی عدل مبین با داشتن وکلای حرفه ای و متخصص، میتواند همراه بسیار مطمئنی در این راه برای شما باشد.

یکی از اقدامات بسیار مفید برای شما در موضوع پیگیری پرونده های انحصار وراثت استفاده از یک وکیل متخصص در منطقه زندگی و محل فوت شخص است. برای مثال بهترین وکیل باتجربه در غرب تهران را برای ساکنین این منطقه از تهران پیشنهاد میکنیم.

چقدر این مطلب برای شما مفید بوده؟

با کلیک بر روی ستاره امتیاز دهید

میانگین امتیاز: 3 / 5. تعداد نظرات: 1

شما امتیاز دهنده این مطلب باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *