هزینه وکیل ملکی غرب تهران

هزینه وکیل ملکی در غرب تهران
هزینه وکیل ملکی در غرب تهران

هزینه واژه‌ای است که امروزه در جامعه زیاد ان را می‌شنوید و با توجه به شرایط اقتصادی کشور این کلمه به بخشی از دغدغه اصلی مردم تبدیل شده. از طرفی با توجه به اقتصاد کشور هزینه های املاک برای سرمایه گزاری وخرید و فروش روزبه‌روز متغییر و حائز اهمیت هستند اما ما در این مطلب می‌خواهیم صرفا به بررسی کامل میزان هزینه های وکیل ملکی غرب تهران بپردازیم.

همانطور که در مقاله ی هزینه‌ وکیل ملکی خدمت شما عزیزان توضیح دادیم یک وکیل ملکی به صورت معمول با توجه به ارزش معامله و تجربه ی کار وخدماتی که او در مدت زمان مشخصی ارائه می‌دهد، یک درصدی از ارزش معامله محاسبه می‌شود. حتی در برخی موارد نیز هزینه‌ی حمل و نقل وکیل به ملک جدا گانه محاسبه می‌شود.

اما در انتها با توجه به توافقی که بین طرفین صورت می پذیرد رقم نهایی مشخص می‌شود که این موارد در مورد وکیل ملکی در غرب تهران نیز صدق می‌کند.

هزینه ی بهره گرفتن از یک وکیل ملکی در غرب نیز به عوامل گوناگونی بستگی دارد که تعدادی از آن ها را در زیر ذکر می‌کنیم :

· ارزش ملک مورد نظر

· نوع ارائه ی خدمات وکیل( تنظیم قرارداد، مشاوره، پیگیری، ثبت یا حضور در دادگاه)

· میزان پیچیدگی پرونده‌ مربوطه و زمانی که لازم است صرف شود

· سابقه و تجربه ی وکیل در این زمینه

· موقعیتی که ملک دارد و البته هزینه های حمل و نقل وکیل مربوطه

· تعرفه های مصوب کانون وکلا

همانطور که مستحضر هستید دعاوی ملکی به سه دسته ی ثبتی، حقوقی و کیفری تقسیم می‌شوند که هر کدام جداگانه هزینه هایشان در سه مرحله بدوی یا اولیه، تجدید نظر، دادخواهی و در هر مرحله به صورت جداگانه تعیین می‌شود.

اما نکته ی قابل توجه این است که اگر در هر مرحله پرونده بسته شود هزینه ها با توجه به مراحل طی شده بررسی و مقرر می‌شود به طور مثال اگر پرونده در مرحله ی بدوی باشد و رای صادر گردد فرد تنها باید هزینه ی مرحله ی اول را پرداخت کند و ملزوم به پرداخت هزینه های هیچ یک از مراحل بعدی نیست. لازم به ذکر است که با توجه به نکات بالا هزینه وکیل با توجه به فاکتور هایی جداگانه تعیین می‌شود.

نکات مهم درباره انتخاب وکیل ملکی در غرب تهران
نکات مهم درباره انتخاب وکیل ملکی در غرب تهران

ویژگی های یک وکیل ملکی غرب تهران

یک وکیل ملکی با تجربه و خبره با استفاده از قوانین و شناخت کافی بر روی منطقه و همچنین مهارت های حرفه ای که در اختیار دارد بهترین راهکارها را برای پیشرفت در پرونده ارائه می‌کند و می‌تواند با توجه به تغییرات و شرایط مختلف پرونده و همینطور منطقه، استراتژی های مختلف و البته کاربردی را پیش بگیرد تا پرونده را به نتیجه ی دلخواه و مطلوب نزدیک‌تر کند.

نکاتی که بهتر است بدانید

نا آگاهی افراد هنگام انعقاد قرارداد هایی همچون مشارکت در ساخت باعث می‌شود که روز به روز به تعداد دعاوی ملکی افزوده شود. برای جلوگیری از بروز این مشکلات بهتر است که ابتدا قبل از قرارداد طرفین با پرداخت هزینه‌ی مشاوره از حقوق خود کاملا آگاه شوند و یا حتی المقدور می‌توانند با حضور وکیل ملکی یک قرارداد سالم و بی طرف را امضا کنند تا از به وجود آمدن مشکلات و اختلافات جلوگیری به عمل آید. در این میان وکیل ملکی باید تمامی تلاش خود را به کار ببرد تا یک قرارداد سالم و صحیح را تنظیم نماید.

مشارکت در ساخت با وکیل ملکی غرب تهران

یکی از انواع قرار داد هایی که در حوزه املاک از اهمیت بالایی برخوردار است قرارداد های مشارکت در ساخت هستند. در این قرار دادها سازندگان هزینه های لازم برای ساخت آپارتمان را بر عهده می‌گیرد.

به طور ساده مالک ملک خود را با او می‌دهد تا با هزینه طرف مقابل ساختمان ساخته شود. نکاتی در این معاملات وجود دارد که چند مورد را به صورت کلی برای شما بازگو می‌کنیم :

  • معمولا تعهد سازنده برای دادن اجاره بها به مالک به صورت توافقی صورت می‌پذرید (در صورتی که ملک خانه باشد)
  • ملک حتما باید دارای سند رسمی و متعبر باشد
  • قرار داد باید بین مالک رسمی و سازنده یا در صورت عدم حضور مالک، باید شخصی که از طرف مالک وکالت قانونی دارد منعقد شود.
  • اهراز هویت حین قرار داد وچک کردن مشخصات هویتی فرد مقابل بسیار مهم بوده و بهتر است رعایت شود
  • در صورتی که ملک مورد نظر بیش از یک نفر در آن ذینفع باشند یا ملک ورثه‌ای باشد از نوع ملک مشاعی محسوب شده و در این صورت باید تمامی وراث یا مالکان حضور داشته و موافقت کنند زیرا رضایت آنها مهم است.

نتیجه گیری

با توجه به نکته‌هایی که بالاتر ذکر شد به اهمیت داشتن وکیل ملکی، و چگونگی هزینه ها در برخی از موارد و نکاتی که بسیار ممکن است کارآمد باشند اشاره شد.

مناطق غرب تهران که بازار املاک بازار بسیار پیچیده و گسترده شده نیز از این قواعد مستثنی نیست و بهتر است هنگام انجام معاملات ملکی از وکیل ملکی بهره‌مند شوید و یا حتی قبل از آن می‌توانید با وکیل ملکی در غرب تهران مشورت کنید و چگونگی هزینه ها و حقوق خود کاملا آگاه شوید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بوده؟

با کلیک بر روی ستاره امتیاز دهید

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد نظرات: 0

شما امتیاز دهنده این مطلب باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *