مهاجرت به ترکیه یا دبی؟ | زندگی در دبی بهتر است یا ترکیه؟

مقایسه مهاجرت به ترکیه یا دبی
مقایسه مهاجرت به ترکیه یا دبی

مبحث مهاجرت مبحثی است بسیار حائز اهمیت، چرا که افراد با مهاجرت به گونه‌ای سرنوشت و آینده خود را نیز تحت تاثیر قرار خواهند داد از این رو برای امر مهاجرت لازم است تحقیقات بسیاری در این زمینه انجام گیرد تا با بهترین شرایط ممکن به مقصد دلخواه مهاجرت صورت پذیرد. بسیاری از هموطنان عزیز امروزه برای امر مهاجرت بین دو کشور امارات متحده عربی و ترکیه تردیدهایی دارند. مهاجرت به ترکیه یا دبی؟ کدام کشور برای زندگی با کیفیت مناسب‌تر است؟ در این مقاله قصد داریم تا درباره این موضوع به صورت کامل توضیح دهیم.

در ابتدا باید به فاکتورهایی مهم اشاره کنیم که برای انتخاب یک کشور برای مهاجرت مهم است که برخی از مهم‌ترین آنها عبارت‌اند از :

  • امنیت شغلی
  • هزینه های زندگی
  • فرصت های شغلی
  • امنیت
  • سلامت
  • فرهنگ و گردشگری
  • مراحل اخذ ویزای هر کشور و …

در ادامه می‌خواهیم این فاکتور های بیان شده را برای هر دو کشور بررسی کنیم. در انتها تصمیم گیری نهایی برای مهاجرت و اینکه کدام کشور مطلوب‌ترین نتیجه دلخواه را ارائه می‌دهد بر عهده  خود شخص می‌باشد، پس بهتر است که اگر قصد مهاجرت به یکی از این دو کشور را دارید و قصد دارید بدانید که زندگی در دبی بهتر است یا ترکیه، در این مقاله با ما همراه باشید.

بازار املاک و مستغلات
بازار املاک و مستغلات

بازار املاک و مستغلات

درباره سوال اینکه دبی بهتر است یا ترکیه، از موضوعات مهم مرتبط با آن وضعیت بازار املاک است. امروزه دبی در توسعه بازار املاک و مستغلات پیشرفت بسیار چشمگیری داشته است به طوری که در حال حاضر جز یکی از غول‌های بازار ملک و املاک جهان به شمار می‌رود. از آن گذشته آمار های چند دهه اخیر نشان دهنده بازده بالای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است که خود باعث شده تا خانه های این شهر شهرت جهانی پیدا کنند.

از سوی دیگر یکی از کشورهای با تمدن بالا در آسیا ترکیه می‌باشد که روابط نسبتا خوبی با سایر کشورها برقرار کرده، اما متاسفانه تحولات اقتصادی چند سال اخیر موجب شده تا ارزش پول این کشور (لیر) نسبت به دلار کاهش یابد و نوسانات چشمگیری را تجربه نماید از همین رو طبق آمار های معتبر اعلام شده نرخ بازگشت سرمایه در کشور ترکیه بسیار‌ کمتر از کشور امارات می‌باشد. این بدان معناست که خطر امکان کاهش سرمایه با خرید ملک در ترکیه‌ همیشه در کنار مالکان این کشور است.

ثبات اقتصادی و موقعیت‌های شغلی
ثبات اقتصادی و موقعیت‌های شغلی

ثبات اقتصادی و موقعیت‌های شغلی

با توجه به اهمیت ثبات اقتصادی یک کشور و بررسی آن می‌توانید به انتخاب خود برای مهاجرت یک قدم نزدیک‌تر شوید. در شرایط فعلی متاسفانه ترکیه با مشکلات اقتصادی قابل توجه‌ای مشابه با کشورمان ایران مانند تورم بالا مواجه شده است.

بیشتر بخوانید : بهترین شغل‌ها در امارات

همانطور که می‌دانید تورم بالا به مرور تاثیرات به شدت مخرب‌تری بر روی شیوه زندگی و اقتصاد یک مملکت می‌گذارد. تورم بالا با افزایش ناگهانی و با شیب زیاد قیمت‌ها موجب می‌شود که ساکنان این کشور به مراتب تحت فشارهای اقتصادی قرار بگیرند.

از طرفی هزینه‌های زندگی در امارات به طور کلی بالاتر از ترکیه است، اما با این حال در چند دهه اخیر ثبات و پیشرفت اقتصادی چشمگیری را تجربه کرده است. از همین رو اگر فردی فرصت شغلی مناسبی در این کشور بدست آورد و یا توانایی مالی مناسبی داشته باشد، دبی یکی از بهترین گزینه‌ها برای زندگی به حساب می‌آید.

از طرفی چندی پیش گزارش‌هایی از ساوت چاینا مورنینگ پست منتشر شد که در آن دبی در رتبه سوم جهانی از نظر بالاترین نرخ خرید ملک توسط خارجی‌ها را به خود اختصاص داده است.

باتوجه به توضیحات بالا ثبات در اقتصاد دبی و از همین رو موقعیت‌های شغلی مناسب‌تری به مراتب دراین کشور نسبت به کشور ترکیه یافت می‌شود.

نرخ بیکاری در دو کشور

بسیاری از افرادی که برای مهاجرت ترکیه یا امارات اقدام می‌کنند، برای کار مهاجرت می‌کنند. مهاجرت به ترکیه یا دبی در زمانی متفاوت می‌شود که سطح شغل‌ها و کارها معین می‌شود.  و این سوال که بر طبق گزارش‌های یافت شده اخیر، آمار بیکاری در کشور امارات نسبت به کشور ترکیه بسیار کمتر بوده. هر چند ترکیه سعی در کاهش این مقدار نرخ بیکاری دارد، اما مشاهدات نشان می‌دهد که آنطور که باید موفق نبوده است.

از همین رو امارات متحده عربی به مقصدی بسیار چشمگیرتر برای افرادی که دارای تخصص در زمینه های مختلف هستند تبدیل شده. البته که ترکیه نیز در چند سال اخیر سعی در جذب نیروی متخصص نیز داشته است.

بهداشت و درمان
بهداشت و درمان

بهداشت و درمان

همانطور که می‌دانید اکثر جامعه درمان در دبی را بخش‌های خصوصی تشکیل می‌دهند اما دولت امارات نیز اقدامات بسیار جدی و چشمگیری در خصوص بخش‌های درمان و بهداشت انجام داده است.

در دبی اگر به دنبال استفاده و بهره‌مندی از خدمات درمانی و مدرن‌ترین دستگاه‌های پزشکی هستید می‌توانید با صرف هزینه‌های مختصر آن ها را در اختیار داشته باشید. هر چند که در مراکز درمانی دولتی نیز شما از خدمات سطح بالایی بهره خواهید برد.

در کشور ترکیه اکثر جامعه خدمات درمانی را مراکز دولتی تشکیل می‌دهند که خود موجب می‌شود هزینه های درمان را برای شهروندان خود به حداقل یا حتی در برخی موارد به صفر برساند که این خود قابل تقدیر است اما تکنولوژی‌ها و امکانات درمانی در دبی کمی بالاتر از کشور ترکیه است.

اقدامات امنیتی
اقدامات امنیتی

اقدامات امنیتی

اقدامات امنیتی و امنیت یک کشور یکی از مهم‌ترین معیارها برای مهاجرت و زندگی در یک کشور به حساب می‌آید. بر طبق گزارش‌های مجمع اقتصاد جهانی دبی یکی از 5 شهر امن جهان به شمار می‌رود که دولت امارات با استفاده از تکنولوژی های مدرن احتمال وقوع جرم را پیش بینی کرده و با حضور در مناطق مختلف و نظارت  ۲۴ساعته نیروی پلیس با خودرو ها در سطح شهر موفق شده اند این شهر را به یکی از امن‌ترین شهرهای جهان بدل نمایند.

اما امنیت در کشور ترکیه در بخش‌ها و شهر و مناطق مختلف به گونه‌ای متفاوت است و می‌توان گفت ترکیه نسبت به دبی از امنیت کمتری برخوردار است به خصوص در مناطقی که بیشتر با مشکلات اقتصادی و سیاسی مواجه هستند مانند شرق و جنوب شرقی این کشور.

اگر اخبار لازم را دنبال کرده باشید متوجه اتفاقاتی مانند کودتای نظامی حملات تروریستی و…چند سال اخیر در کشور ترکیه شده اید. پس برای مهاجرت یا رفتن به این کشور بهتر است از قبل اطلاعات لازم را از مناطق امن آن دریافت نمایید.

در این مقاله قصد داشتیم تا مهم‌ترین موضوعات را درباره مهاجرت به امارات و مهاجرت به ترکیه بیان کنیم و تفاوت این دو کشور را برای زندگی بیان کنیم تا بفهمید که دبی بهتر است یا ترکیه؟

موسسه حقوقی عدل مبین به صورت تخصصی در زمینه مشاوره گرفتن اقامت امارات در مدت 20 روز کاری توسط راهی قانونی و توسط بهترین وکلای دادگستری فعالیت می‌کند و خدمات ارائه می‌دهد. برای دریافت مشاوره با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید.

مشاوره اخذ اقامت امارات
مشاوره اخذ اقامت امارات

چقدر این مطلب برای شما مفید بوده؟

با کلیک بر روی ستاره امتیاز دهید

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد نظرات: 1

شما امتیاز دهنده این مطلب باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *