مدت زمان طلاق توافقی | طلاق توافقی چقدر طول میکشد؟

مدت زمان طلاق توافقی
مدت زمان طلاق توافقی

طلاق توافقی چقدر طول میکشد؟ | چگونه زمان آن را کاهش دهیم

طلاق توافقی یکی از رایج ترین و آسان ترین راه های برای طلاق گرفتن است. در طلاق توافقی زوجین بر سر تمامی مسائل مهم مانند مهریه، نفقه، حضانت فرزند و … توافق می‌کنند و از هم جدا می‌شوند. اما مهمترین موضوع برای زوجین، طلاق گرفتن در زمان کم و با حفظ تمامی منافع می‌باشد. در این مقاله قصد داریم تا درباره اینکه طلاق توافقی چقدر طول می‌کشد و اگر وکیل داشته باشیم چه تاثیری بر روی زمان آن دارد صحبت کنیم.

بررسی زمان طلاق بدون داشتن وکیل

برای انجام طلاق توافقی باید مراحل و روند قانونی مشخصی را طی کنید. هنگامی که شما وکیلی برای پرونده طلاق خود انتخاب نکرده باشید باید خودتان به صورت فردی تمامی این مراحل را طی کنید و مدارک مورد نیاز را فراهم کنید. برای طلاق توافقی ابتدا شما باید به جلسات مشاوره ای که بعد از ثبت نام در سامانه تصمیم به شما اعلام می‌شود بروید.

 جلسات شما بین 5 تا 6 جلسه خواهد بود و باید این جلسات را به صورت کامل طی کنید. بعد از آن باید به سراغ جلسات دادگاه خود بروید. در کل می‌توانیم بگوییم که حدود 3 ماه جلسات مشاوره شما و طول می‌کشد و با در نظر گرفتن مدت زمان جلسات دادگاه نیز حدود 6 الی 9 ماه باید برای طلاق توافقی بدون وکیل زمان سپری شود.

سامانه تصمیم بهزیستی

مراحل طلاق توافقی

برای انجام طلاق توافقی باید مراحل و روند مشخصی را طی کنید و همین مراحل است که زمان پرونده طلاق توافقی شما را مشخص می‌کند.

  1. ابتدا زوجین باید در موضوعات مهریه، نفقه، اجرت المثل و … توافق کنند.
  2. مراجعه به سامانه تصمیم و ثبت اطلاعات
  3. حضور در جلسایت تعیین شده بهزیستی برای دریافت گواهی عدم انصراف
  4. رسیدگی و ثبت دادخواست طلاق توافقی
  5. مشخص کردن باردار بودن یا نبودن خانم توسط آزمایشات پزشکی
  6. شرکت و حضور در جلسات تعیین شده دادگاه
  7. تایید و احراز دریافت گواهی عدم امکان سازش
  8. مراجعه به دفاتر طلاق مربوطه و جاری کردن صیغه طلاق

هنگامی که شما وکیل طلاق نداشته باشید باید تمامی این مراحل را به صورت فردی انجام دهید که این مراحل زمان و انرژی زیادی را از شما می‌گیرد. جهت دریافت مشاوره رایگان با وکیل طلاق همین حالا با شماره های موسسه حقوقی عدل مبین تماس بگیرید.

وکیل طلاق توافقی
وکیل طلاق توافقی

مدت زمان طلاق با وکیل

هنگامی که شما از موسسه حقوقی عدل مبین درخواست وکیل طلاق توافقی داشته باشید، بدون نیاز به حضور شما در هیچ یک از این مراحل در سریع ترین زمان به طلاق خود خواهید رسید. با موسسه حقوقی عدل مبین و با داشتن یک وکیل طلاق توافقی، طی مدت 40 روز به طلاق خود برسید. شما لازم نیست هیچ یک از کارهای اداری مربوطه را انجام دهید و یا در جلسات مختلف حضور داشته باشید فقط کافی است تا پرونده طلاق توافقی خود را به ما بسپارید.

مشاوره رایگان طلاق توافقی
مشاوره رایگان طلاق توافقی

چقدر این مطلب برای شما مفید بوده؟

با کلیک بر روی ستاره امتیاز دهید

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد نظرات: 0

شما امتیاز دهنده این مطلب باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *