شغل ‌های پردرآمد دبی | بهترین مشاغل برای کار در امارات

بهترین شغل‌های امارات
بهترین شغل‌های امارات

کار در دبی یکی از روش‌های مهاجرت و زندگی در شهر دبی است. این کشور پیشرفته، فرصت‌های زیادی برای اشتغال ایجاد کرده و هر ساله دولت امارات لیست مشاغل مورد نیاز در دبی را منتشر می کند. بسیاری از افراد به دنبال شغل ‌های پردرآمد دبی هستند تا بتوانند از طریق آنها هم به درآمدزایی خود کمک کنند و هم به راحتی برای گرفتن اقامت دبی اقدام کنند.

جهت دریافت مشاوره در خصوص اخذ اقامت کشور امارات میتوانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید.

در لیستی که دولت امارات هر ساله به عنوان مشاغل مورد نیاز امارات برای جذب علاقمندان مهاجرت به دبی اعلام می کند، مشاغل حوزه پزشکی، سلامت و مراقبت های بهداشتی در کنار برخی از مشاغل مهندسی و ساخت و ساز دیده می‌شود.

کشور امارات راه خود را به سوی آینده ای همراه با تکنولوژی باز کرده است و تا 20 سال آینده به استخدام شغل های حوزه IT و کامپیوتر می پردازد. شهر دبی پر جمیعت ترین شهر کشور امارات متحده عربی است که در قرن 18 به عنوان یک دهکده ماهیگیری کوچک تاسیس شد و اوایل قرن 21 به سرعت به یک کلان شهر جهانی با تمرکز روی گردشگری و صنعت توریسم تبدیل شد.

علاوه بر جذب گردشگر از تمام نقاط جهان به خصوص اروپا و آمریکا، مهاجران زیادی در دبی زندگی می کنند. جذب سرمایه و نیروی کار و مهاجر از کشور های دیگر باعث روند صعودی توسعه اقتصادی شده و نرخ بیکاری در این شهر کمتر از 2.7 می‌باشد.

طبق قانون کار،کارکنان حداقل 48 ساعت در طول هفته باید مشغول به کار باشند و در طول سال اول سابقه کاری می توانند از 21 روز مرخصی بهره مند باشند. بهترین سن برای مهاجرت به دبی برای کار از سنین 18 تا 46 سالگی است که پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مدرک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط در رزومه خود داشته باشید و پس از آن برای مهاجرت اقدام کنید.

مدیر ارشد بازاریابی (CMO)
مدیر ارشد بازاریابی (CMO)

مدیر ارشد بازاریابی (CMO)

میانگین حقوق: 39 هزار تا 46 هزار درهم

مسئول بازاریابی یکی از شغل‌ های پردرآمد دبی و امارات به حساب می‌آید و به دلیل حضور برندها و سازمان‌های بین المللی متعدد، این نیاز همواره بیشتر احساس می شود. از جمله شرکت های برتر در این حوزه می‌توان به هلدینگ بین المللی آلیانز،Bright fortune FMS ،Cornucopia، مشاوره Reeqwest HR و خدمات مشاوره IT&M اشاره کرد.

مدیر اجرایی (CEO)
مدیر اجرایی (CEO)

مدیر اجرایی (CEO)

میانگین حقوق : 24 هزار تا 76 هزار و 600 درهم

در هر شرکتی پست مدیر عامل از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه مدیر اجرایی تصمیم گیرنده نهایی است. این شغل در همه شرکت‌های ملی و بین المللی در امارات متحده عربی، به ویژه در شهر دبی به علت تعداد بالای شرکت های بازرگانی خارجی و داخلی مورد نیاز است.

وکالت
وکالت

وکالت

میانگین حقوق: 34 هزار تا 108 هزار درهم

مشاغل حقوقی از شغل‌ های پر درآمد در دبی هستند که شامل وکلا و مشاورین حقوقی می شوند. با کسب 7 تا 10 سال تجربه می توانند به طور میانگین 100 هزار درهم کسب درآمد داشته باشند.

مدیر ارشد مالی (CFO)
مدیر ارشد مالی (CFO)

مدیر ارشد مالی (CFO)

میانگین حقوق: 25 هزار تا 59 هزار درهم

مدیر ارشد مالی از مدیران رتبه اول کسب و کار محسوب می شود، چرا که مسئولیت بزرگی در حفظ سیستم مالی از صفر تا صد از مسائل خطرناک، سود و سرمایه گذاری گرفته تا حسابداری و تصمیمات اساسی مالی دارند.

مدیر فناوری اطلاعات
مدیر فناوری اطلاعات

مدیر فناوری اطلاعات

میانگین حقوق : 17 هزار تا 52 هزار و 300 هزار درهم

به عنوان یک مدیر فناوری اطلاعات وظیفه شما مدیریت پروژه هایی مانند طراحی، توسعه، پشتیبانی و آزمایش است. اگر فناوری اطلاعات یا محاسبات رشته‌های تحصیلی شما نیستند و علاقه‌مند به کار در این حوزه هستید می توانید در دوره های غیر‌حضوری متعددی بیاموزید و در این زمینه شروع به کار کنید.

استاد دانشگاه

استاد دانشگاه

میانگین حقوق : 19 هزار تا 61 هزار درهم

برای افرادی که با مدرک دکتری سال ها در دانشگاه ها و سایر موسسات آموزش عالی تدریس می کنند، بهترین شغل تدریس در دانشگاه های امارات است .حتی اگر تجربه تدریس چندانی هم نداشته باشید، تدریس در موسسات آموزش عالی این کشور به طور قطع، تصمیم به جا و ارزشمندی است.

استادان کالج و دانشگاه علاوه بر تدریس دروس آکادمیک، فصل جدیدی را در ذهن و زندگی دانشجویان به جا می‌آورند که در مشاغل حرفه‌ای آینده آن ها بسیار تاثیرگذار است. از دانشگاه های برتر امارات می توان به دانشگاه آمریکایی در دبی، دانشگاه دبی، دانشگاه العین، دانشگاه کانادایی دبی و دانشگاه ابوظبی اشاره کرد.

منابع انسانی ارشد
منابع انسانی ارشد

منابع انسانی ارشد

میانگین حقوق : 18 هزار تا 24 هزار و 750 هزار درهم

بخش منابع انسانی در همه شرکت ها، نهاد‌ها و سازمان ها یک واحد ضروری است. اگر تجربه کارشناسی یا مدیریت منابع‌ انسانی داشته باشید، فرصت‌های مناسبی برای مهاجرت به دبی خواهید داشت و با شغلی بسیار امیدوارکننده حقوق خوبی دریافت خواهید کرد.

از جمله شرکت های برتر در این حوزه می توان شرکت مشاوره نجما، شرکت مشاوره توسکانی و شرکت مشاوره ایرلندی را نام برد.

پزشکان
پزشکان

پزشکان

معمولا پزشکان بالاترین در آمد را در امارات دریافت می کنند. اگر چه ممکن است میزان دریافت حقوق با توجه به تخصص متفاوت باشد.تخصص هایی مانند مغز و اعصاب،جراحان،متخصصین قلب و روانشناسان از شغل های پر درآمد در دبی به حساب می آیند.

محدوده حقوق و دستمزد پزشکان عمومی از 16 هزار تا 80 هزار و 800 هزار درهم، جراحان از 22 هزار تا 36 هزار درهم، روانپزشکان از 25 هزار تا 32 هزار درهم، متخصصان مغز و اعصاب از 44 هزار تا 86 هزار درهم درآمد دارند.

مراکز پزشکی برتر و بیمارستانی شهر دبی شامل مراکز novomed، کلینیک بهداشت و درمان، مرکز علوم اعصاب آلمان، آکادمی آمریکایی بیمارستان جراحی زیبایی و مرکز ستون فقرات آمریکا می شوند.

پزشکی از محبوب‌ترین مشاغل ایرانی‌ها در دبی محسوب می‌شود و هرساله پزشکان زیادی برای کار به کشور امارات و دبی مهاجرت می‌کنند.

مهندس امنیت سایبری
مهندس امنیت سایبری

مهندس امنیت سایبری

میانگین حقوق : 30 هزار درهم

شما برای این شغل به مدرک فناوری اطلاعات یا کامپیوتر و تجربه مفید نیاز دارید. حملات سایبری هر سال در حال افزایش است و شرکت‌ها به دنبال مهندسان حرفه‌ای امنیت سایبری هستند که بتوانند از اطلاعات آنلاین محافظت کنند.

متخصصان حسابداری و امور مالی
متخصصان حسابداری و امور مالی

متخصصان حسابداری و امور مالی

میانگین حقوق : 75 هزار درهم

حسابداری و امور مالی از شغل های پردرآمد در دبی به حساب می‌آید و دریافتی شاغلین در این حرفه حدود 55 هزار تا 90 هزار درهم است. این شغل با فشار زیادی همراه است چون نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و سخت، دانش مالی قوی و تصمیماتی است که بر شرکت‌ها و آینده کارکنان تاثیر زیادی می گذارد. حسابداری نیز جز رایج ترین مشاغل ایرانی‌ها در دبی محسوب می‌شود.

مهندسی
مهندسی

مهندسی

اینکه تازه فارغ التحصیل شده‌اید یا با تجربه هستید تقریبا مهم نیست. برخی از رشته‌های مهندسی از شغل ‌های پردرآمد دبی به حساب می آیند، مانند مهندس شهرسازی، مهندس مکانیک، مهندس نفت و … بالاترین حقوق‌ها را در این رشته دریافت می‌کنند.

میانگین حقوق مهندس عمران از 15 هزار و 27 هزار تا 500 هزار درهم، مهندس نفت 24 هزار تا 43 هزار درهم، مهندس مکانیک 16 هزار و 27 هزار تا 500 هزار درهم، مهندس هوش مصنوعی 19 هزار و 35 هزار تا 800 هزار درهم برآورده شده است. مهندسی یکی از شغل های پردرآمد دبی محسوب میشود که افراد زیادی در این حوزه مشغول به کار هستند.

شرکت های مهندسی برتر شامل الفتیم، عمار، نخیل، نفت خاورمیانه،ADNOC، موبی دیف، سیستم های داده سیگما و… هستند.

شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره در خصوص اخذ اقامت کشور امارات با شماره تلفن‌های زیر تماس بگیرید. موسسه حقوقی عدل مبین با داشتن تیمی از وکلای پایه یک دادگستری بهترین و متناسبت راه را برای اخذ اقامت دبی به شما عزیزان معرفی می‌کند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بوده؟

با کلیک بر روی ستاره امتیاز دهید

میانگین امتیاز: 3 / 5. تعداد نظرات: 2

شما امتیاز دهنده این مطلب باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *