سند رسمی برای اتباع افغانستانی | تنظیم سند برای اتباع در ایران

بسیاری از اتباع افغانستانی در داخل ایران، مشکل تنظیم سند رسمی اموال را دارند. در رابطه با این موضوع نوع اقامت اتباع بسیار تاثیر گذار است. اگر شما هم یک اتباع افغانستانی در ایران هستید، ممکن است راه و روش درست تنظیم سند اموال خود را ندانید و یا اینکه در راه گرفتن سند، با مشکلات زیادی مواجه شده اید. در این مطلب قصد داریم تا با استفاده از تجربه بالای تیم وکلای موسسه حقوقی عدل مبین در زمینه پرونده های اتباع افغانستانی، به این موضوع بپردازیم.

تنظیم سند رسمی برای اتباع افغانستانی
تنظیم سند رسمی برای اتباع افغانستانی

اهمیت نوع اموال در تنظیم سند رسمی

موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، نوع اموالی است که قصد دارید برای آن سند رسمی تنظیم کنید. باید مشخص شود که اموال شما منقول یا غیر منقول است (قابل جابجایی بدون تخریب یا غیر قابل جابجایی). بعد از مشخص شدن منقول یا غیر منقول بودن اموال شما به عنوان یک تبعه افغان، شرایط تنظیم سند شما مشخص می‌شود.

اتباع افغانستانی ای که دارای اقامت قانونی هستند میتوانند به صورت قانونی و به راحتی برای اموال منقول خود مانند خودرو، سند رسمی دریافت کنند. توجه داشته باشید که اقامت شما به عنوان تبعه افغانستانی در ایران باید کاملا قانونی باشد تا بتوانید برای اموال (منقول) خود سند رسمی دریافت کنند.

مقاله مربوط به گرفتن شناسنامه ایرانی برای اتباع افغانستانی

اما در مورد تنظیم سند رسمی برای اموالی مانند خانه (اموال غیر منقول)، شرایط متفاوت است. طبق قانون ایران، اتباع خارجی نمیتوانند برای اموال غیر منقول خود سند رسمی تنظیم کنند. البته باید توجه داشته باشید که تنظیم قولنامه مشکلی برای این افراد ایجاد نمیکند اما تنظیم سند رسمی برای اموال اتباع خارجی، غیر قانونی است. باید توجه داشته باشید که اموال قولنامه ای، اعتبار اموال دارای سند رسمی را ندارند.

معامله با اسناد قولنامه ای عادی (غیر رسمی) با اتباع افغانستانی

اگر دفاتر املاک اموال اتباع افغانستانی در ایران را با سند قولنامه ای یا عادی معامله کنند طبق قانون مجازات خواهند شد. دفاتر املاک آنها طبق قانون پلمپ خواهد شد. قوانین کشور ایران برخورد های جدی ای با این افراد خواهد داشت چون معامله این اموال میتواند باعث بروز مشکلات اجتماعی زیادی داخل کشور شود.

توجه داشته باشید که برای انجام هرگونه معاملات داخل ایران بهتر است با یک وکیل افغانی در ایران (وکیل مدافع افغانستانی در ایران) مشورت کنید و مشاوره بگیرید.

گرفتن سند رسمی توسط شرکت های خارجی

با توجه به حمایت از سرمایه گذاران خارجی در کشور، اگر افراد برای تاسیس شرکت خارجی در ایران اقدام کنند و این امر باعث ایجاد شرکت ایرانی شود، میتوانند به نام شرکت برای زمین تاسیس شرکت سند رسمی تنظیم کنند. شرکت تاسیس شده میتواند به عنوان یک شرکت خارجی ثبت گردد.

خدمات حقوقی اتباع افغانستانی توسط موسسه عدل مبین

اگر شما هم برای حل پرونده های حقوقی، کیفری و یا اقامتی خود به عنوان یک تبعه افغانستانی داخل ایران به مشکل خورده اید، بهترین راه حل برای شما همکاری با یک وکیل افغانستانی می‌باشد. موسسه حقوقی عدل مبین با داشتن وکیل مدافع افغانستانی میتواند شمارا با بهترین راه حل های قانونی آشنا کند.

همین حالا با شماره های زیر جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید.

وکیل مدافع اتباع افغانستانی در ایران
وکیل مدافع اتباع افغانستانی در ایران

 

 

چقدر این مطلب برای شما مفید بوده؟

با کلیک بر روی ستاره امتیاز دهید

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد نظرات: 5

شما امتیاز دهنده این مطلب باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *