تبدیل سند عادی به رسمی در تهران | وکلای حرفه ای ملکیافراد بسیاری وجود دارند که برای املاک خود سندعادی یا قولنامه ای دارند و به دنبال گرفتن سند تک برگ و یا به عبارتی سند رسمی هستند. در استان تهران نیز این املاک بسیار هستند و مالکان آنها به دنبال تبدیل سند عادی به رسمی هستند.

موسسه حقوقی عدل مبین با در اختیار داشتن تیمی مجرب از وکلای پایه یک دادگستری که به صورت تخصصی روی پرونده های ملکی کار می‌کنند و تجربه درخشانی نیز در این زمینه دارند، میتواند بهترین راهکارهای قانونی را جهت تبدیل سند عادی به تک‌برگ به شما عزیزان پیشنهاد دهد.

  


 

تعریف اسناد عادی

ابتدا تعریفی کوتاه درباره سند عادی برای شما عزیزان شرح می‌دهیم. به اسنادی که در اداره ثبت اسناد رسمی تنظیم یا ثبت نشده باشد، یا توسط مامورینی که صلاحیت قانونی و رسمی این کار را دارند تنظیم نشده باشد، و بین دو طرف تنظیم و امضا شده باشد، اسنا عادی می‌گویند.

 

تعریف اسناد رسمی

حال اگر سندی در اداره ثبت اسناد رسمی توسط افرادی که اختیار قانونی تنظیم اسناد را دارند ثبت شود، سند رسمی نام دارد. توجه داشته باشید که اسناد ملکی رسمی به سند تک برگ تبدیل شده اند و این اسناد به صورت کاملا قانونی و معتبر مالکیت فرد را اثبات میکند.

 

چرا تبدیل سند عادی به رسمی مهم است؟

ممکن است این سوال را از خود بپرسید که هنگامی که من سند عادی یا قولنامه ای ملک خودم رو دارم، دیگه چه نیازی هست که این سند رو به سند رسمی تبدیل کنم؟ باید توجه داشته باشید که در خرید و فروش املاک، اثبات مالکیت یک ملک در دعاوی حقوقی و مسائل دیگر مربوط به ملک، اسناد رسمی یا تک برگ اعتبار و اولیت بیشتری دارند.

تصور کنید که شخصی ادعا کند که مالک ملک شما است و با ارائه یک قولنامه یا دست نوشته ای مانند قولنامه شما، طرح دعوای خود را اجرا کند. اگر شما با سند تک برگ و رسمی خود به دادگاه مراجعه کنید به سادگی مالکیت خود را اثبات میکنید و هیچ مشکل دیگری برای شما پیش نمی‌آید.

در مثالی دیگر اسناد جعلی را در نظر بگرید. با توجه به اینکه در اسناد رسمی نسخه ای از سند به صورت قانونی و رسمی نزد اداره ثبت اسناد ثبت می‌شود، در هنگام جعل سند ملکی شما به راحتی می‌توانید مشکل خود را رفع کنید و نگران هیچ مسئله‌ای نباشید.

مورد دیگر که داشتن یک سند رسمی را بسیار واجب میکند در هنگام خرید و فروش ملک است. تصور کنید شما قصد خرید ملکی را دارید و فروشنده برای تعیین اثبات مالکیت خود سند قولنامه ای و عادی به شما نشان دهد. قطعا نگرانی های زیادی برای این موضوع برای شما به وجود می‌آید. اما هنگامی که سند رسمی و تک برگ وجود داشته باشد به راحتی و با خیالی راحت ملک را خریداری می‌کنید و سند رسمی به شما انتقال پیدا می‌کند

 

چگونه سند عادی را به رسمی تبدیل کنیم؟

بعد از توضیحاتی که ارائه دادیم نوبت به این موضوع میرسد که بدانیم چگونه و به چه روشی سند عادی را به سند رسمی تبدیل کنیم. ممکن است افراد زیادی ادعا کنند که میتوانند در مدت زمان بسیار کوتاهی و بدون داشتن هیچ مدارکی این کار را برای شما انجام دهند اما باید توجه داشته باشید که اگر این کار به صورت غیر قانونی و ناردست انجام شود هیچ ارزشی برای شما نخواهد داشت و فقط هزینه های زیادی صرف می‌کنید.

امروزه افراد زیادی به عنوان دلال این کار ها را انجام می‌دهند که غیر قانونی بوده و به شکلی نادرست انجام میشود.

تبدیل سند عادی به سند رسمی یک روند قانونی بوده و باید توسط فردی متخصص در زمینه املاک انجام شود. بهتر است برای این کار از یک وکیل ملکی متخصص کمک بگیرید و از او مشاوره دریافت کنید تا بهترین راهکار های قانونی را نسبت به سند عادی که در اختیار دارید به شما ارائه کند.

موسسه حقوقی عدل مبین می‌تواند در زمینه تبدیل سند عادی به تک‌برگ بهترین وکیل ملکی را برای پرونده شما عزیزان به کارگیرد تا با استفاده از بهترین راه های قانونی برای دریافت سند رسمی خود اقدام نمایید. برای دریافت مشاوره همین حالا با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید. 


چرا باید برای این کار از وکیل کمک بگیریم؟

همانطور که گفتیم ممکن است بسیاری از افراد به صورت فردی برای این کار اقدام کنند و یا با افرادی که به قصد کلاهبرداری و بر مبنای ادعاهای غلط و وعده‌هایی که به آنها داده‌اند همکاری کنند. تمامی این امور هزینه های بسیار زیادی برای شما دارند و هیچ نتیجه درست و قانونی‌ای نیز دریافت نمی‌کنید. در این قسمت قصد داریم تا دلایلی که اثبات می‌کند تا برای این کار از یک وکیل استفاده کنید را به شما عزیزان توضیح می‌دهیم.

  1. یک وکیل ملکی تجربه بسیار زیادی در این زمینه دارد و از راه‌های قانونی و روند آن کاملا آگاه است.
  2. سند عادی و شرایط ملک شما برای اینکار باید توسط یک فرد متخصص بررسی شود که این کار را یک وکیل ملکی می‌تواند انجام دهد.

  1. یک تیم از وکلای ملکی می‌تواند تبدیل سند عادی به رسمی شما را از روش کاملا قانونی و رسمی پیگیری کند تا نسبت به هزینه ای که می‌کنید، نتیجه مناسبی دریافت کنید.0 نظر

لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید !

طراحی و توسعه توسط تابزمدیا | تولید محتوا: آرمین اسدی