بهترین مدارس در امارات | با بهترین مدارس دبی و امارات آشنا شوید

بهترین مدارس امارات
بهترین مدارس امارات

کشور امارات متحده عربی،که یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های اقتصادی و تجاری برای تاجران و سرمایه گذاران بین المللی است اقدامات بسیار مهم و بزرگی در راستای راه اندازی مدارس بین المللی در سال های اخیر داشته است. مدارس امارات از ویژگی‌ها و دلایل بسیار مهم برای مهاجرت به کشور امارات محسوب می‌شود.

بسیاری از افراد از وکیل مهاجرت به امارات موسسه حقوقی عدل مبین که در زمینه اخد اقامت این کشور مشاوره می‌دهد سوالات بسیاری درباره مدارس این کشور می‌پرسند تا بتوانند برای آینده فرزندان خود بهترین تصمیم را بگیرند.

آموزش و پرورش در دبی شامل مدارس دولتی و خصوصی است. بیشترین میزان آموزش در دبی از طریق مدارس خصوصی است که توسط سازمان دانش و توسعه انسانی تنظیم می شود و مدارس دولتی توسط وزارت آموزش و پرورش امارات متحده عربی از طریق کمیسیون اعتبار بخشی تحصیلی، مسئول اداره بخشی از مدارس دولتی این کشور است.

زبان آموزشی در مدارس دولتی عربی می‌باشد و انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده می‌شود. مدارس خصوصی در دبی به زبان انگلیسی و زبان های دیگر نیز تدریس می‌کنند اما باید برنامه هایی مانند عربی را به عنوان زبان دوم برای خارجیان ارائه بدهند.

لیست بهترین مدارس خصوصی در دبی

بهتر است بدانید که دبی بیش از 217 مدرسه خصوصی و بیش از 300 هزار دانش آموز با 18 برنامه‌ی تحصیلی متفاوت دارد اما 10 مدرسه از بین این مدارس جزو مدارس برتر توسط سازمان دانش و توسعه انسانی معرفی شده. حال در این قسمت 10 مدرسه برتر دبی همراه با شهریه آنها به شما معرفی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید : معرفی شهرهای امارات

dubai college
dubai college

دبی کالج dubai college

این مدرسه غیر انتفاعی با برنامه تحصیلی انگلیسی واقع در الصفوح دبی یکی از قدیمی ترین مدارس شهر است و همیشه جزو بهترین مدارس دبی به حساب می‌آید.

معلم های این مدرسه از سطح بالای علمی برخوردار هستند و برخی از کارکنان آن از دهه 80 میلادی در این مدرسه مشغول به فعالیت اند.

همچنین در این مدرسه فوق العاده، فعالیت های غیر دانشگاهی مثل موسیقی و هنر انجام می‌شود که اجراها و کنسرت ها در سالن اجتماعات برگزار می‌شود.

در سال تحصیلی 2022 شهریه دبی کالج برای مقاطع هفتم تا یازدهم 28 هزار درهم برای هر ترم و برای سال های دوازدهم و سیزدهم معادل 32 هزار درهم برای هر ترم است. هر سال تحصیلی در این مدرسه سه ترم است.

شهریه: حدود 98 هزار درهم سالانه

بیشتر بخوانید : درباره سیستم آموزشی امارات (منبع به زبان انگلیسی)

jumeirah college
jumeirah college

جمیرا کالج jumeirah college

جمیرا کالج مدرسه‌ای با برنامه آموزشی انگلیسی در منطقه الصفا می‌باشد. این مدرسه 1125 دانش آموز از بیش از 59 کشور مختلف دارد و 92 معلم با تجربه دارد. از سال 2010 تا 2021 برای 10 سال متوالی به عنوان مدرسه ممتاز شناخته شده.

کالج جمیرا دارای امکانات درجه یک از جمله کتابخانه، مناطق تفریحی، زمین های تنیس، آزمایشگاه های علمی، مراکز تناسب اندام و یک استخر شنا دارد. شهریه این مدرسه از سالی 72 هزار درهم برای پایه‌ی هفتم تا سالی 91 هزار درهم برای پایه ی سیزدهم متغیر است.

شهریه:حدود 91 هزار درهم سالانه

dubai british school
dubai british school

دبی بریتیش اسکول dubai british school

مدرسه دبی بریتیش واقع در امارات هیلز آموزش را بر اساس برنامه درسی ملی انگلیس ارائه می‌کند و ثبت نام در این مدرسه از سن سه تا هجده سال آزاد است. مدرسه دبی بریتیش با 1171 دانش آموزدارد و 84 معلم با شرایط تمام وقت در این مدرسه مشغول به کار هستند و 30 دستیار آموزشی از جمله یک پزشک، یک مشاور راهنمایی و دو پرستار دارد.

این مدرسه امکانات زیادی دارد شامل یک استودیو هنر و طراحی، یک استودیو سفالگری، سه سوئیت ICT  ، یک کارگاه طراحی و فناوری، دو اتاق موسیقی و شش آزمایشگاه علمی که در دسترس به منابع علوم؛ مهندسی، فناوری، هنری و ریاضی است و همینطور یک تالار سخنرانی و سالن غذاخوری بسیار زیبایی دارد. از امکانات ورزشی این مدرسه که جالب است بدانید زمین تنیس، استخر، سالن ورزشی، زمین بسکتبال و فوتبال دارد. شهریه این مدرسه از 49 هزار درهم برای پایه اول تا 73 هزار درهم برای پایه سیزدهم متغیر می‌باشد.

شهریه:حدود 73 هزار درهم سالانه

dubai English speaking school
dubai English speaking school

دبی انگلیس اسپیکینگ اسکول dubai English speaking school

مدرسه انگلیسی زبان دبی یکی از قدیمی ترین مدارس واقع در امارات است که در سال 1963 در یک ویلای مسکونی در دبی فعالیتش را آغاز کرد. این مدرسه در حال حاضر در مقطع ابتدایی و متوسطه 2700 دانش آموز دارد. مدرسه دبی انگلیس اسپیکینگ فقط در مقطع ابتدایی پذیرش دانش آموز دارد.

شهریه این مدرسه در سال تحصیلی 2022،2023 از 38 هزار درهم برای مقطع پیش دبستانی شروع و تا 47 هزار درهم برای پایه های اول تا ششم متغیر است.

شهریه: حدود 47 هزار درهم سالانه

lycee francais international georges Pompidou primary
lycee francais international georges Pompidou primary

مدرسه فرانسوی بین المللی ژرژ پمپیدو

lycee francais international georges Pompidou primary

مدرسه (LFIGP )  در محله عود میثاء است. این مدرسه دستاورد ها و پیشرفت های زیادی در رشته های ریاضیات دارد.

شهریه این مدرسه در سال تحصیلی 2022-2023 برای پیش دبستانی معادل 30 هزار درهم و برای پایه های اول تا ششم ابتدایی معادل 35 هزار درهم می‌باشد. همچنین در مقطع متوسط شهریه از سالی 44 هزار درهم برای پایه هفتم تا سالی 48 برای دو سال آخر متغیر است.

شهریه: حداکثر 30 هزار درهم و حداقل 48 هزار درهم سالانه

Gems royal dubai school
Gems royal dubai school

مدرسه جیمز رویال Gems royal dubai school

این شعبه از مدارس جیمز تنها مدرسه ی ممتاز در محله مردف بوده که از برنامه‌ی تحصیلی انگلیس پیروی می کند. این مدرسه به دانش آموزان در مقاطع پیش دبستانی تا پایه ششم ابتدایی خدمات ارائه می دهد.

شهریه مدرسه جیمز رویال در سال تحصیلی 2022-2023 برای مقطع پیش دبستانی 38 هزار درهم و برای سال دوم پیش دبستانی تا پایه ششم ابتدایی 48 هزار درهم است.

شهریه:حدود 48 هزار درهم سالانه

gems dubai American academy
gems dubai American academy

مدرسه جیمز دبی آمریکن آکادمی gems dubai American academy

مدرسه جیمز دبی واقع در برشا ساوث است. این مدرسه با بیش از 20 سال سابقه درخشان تنها مدرسه در لیست مدارس ممتاز است که از برنامه ی تحصیلی آمریکا پیروی می‌کند.

در این مدرسه بیشتر تمرکز خود را روی موضوعاتی مانند سازگاری با محیط، تفاوت های فردی و ایجاد تغییرات مثبت قرار داده می دهد.

شهریه مدرسه جیمز دبی از 61 هزار درهم برای پیش دبستانی شروع می‌شود و برای پایه ی اول تا دوازدهم به سالی 86 هزار درهم می رسد.

شهریه: حدود 86 هزار درهم سالانه

gems wellington internatial school
gems wellington internatial school

مدرسه بین المللی جیمز ولینگتونgems wellington internatial school

مدرسه جیمز ولینگتون در منطقه الصفوح دبی قرار دارد که یکی دیگر از مدارس گروه جیمز است و در لیست مدارس ممتاز دبی است.این مدرسه هم نیز از برنامه تحصیلی انگلیس پیروی می کند.

شهریه این مدرسه از 43 هزار درهم برای پیش دبستانی شروع می شود.برای پایه اول تا ششم ابتدایی حدود 55 هزار درهم،برای هفتم تا یازدهم 76 تا 85 هزار درهم و برای دو سال آخر تحصیل نیز 95 هزار درهم شهریه این مدرسه است.

شهریه: حدود 95 هزار درهم سالانه

Repton school
Repton school

مدرسه رپتون دبی Repton school

مدرسه رپتون دبی واقع در منطقه ی ند الشبا است که یکی از سه شعبه ی این مدرسه در امارات است.این مدرسه برای شش سال متوالی از سال 2014 تا 2020 جزو مدارس ممتاز در دبی معرفی شده.

شهریه مدرسه رپتون برای مقطع پیش دبستانی حدود 52 هزار درهم، برای پایه های اول تا ششم ابتدایی 59 تا 70 هزار درهم و برای هفتم تا یازدهم 70 تا 88 هزار درهم می باشد. شهریه دو سال آخر نیز معادل 95 هزار درهم است.

شهریه: حدود 95 هزار درهم سالانه

horizons English school
horizons English school

مدرسه انگلیسی هورایزنز horizons English school

مدرسه هورایزنز در منطقه الوصل دبی قرار دارد و بیش از 1000 دانش آموز در مقاطع پیش دبستانی تا پایه ششم ابتدایی دارد. این مدرسه از نظر رشد شخصیتی و اجتماعی دانش آموزان رتبه ممتاز را کسب کرده است. شهریه مدرسه هورایزنز از سالی 29 هزار درهم برای پیش دبستانی شروع و برای پایه ی اول تا ششم ابتدایی به حدود 40 هزار درهم نیز می رسد.

شهریه:حدود 40 هزار درهم سالانه

دبی مرکزی برای بهترین مدارس جهان

در این مقاله به معرفی 10 تا از بهترین مدارس امارات و امکانات و برنامه درسی آنها پرداختیم. هر کدام از این مدارس شرایط پذیرش به خصوص خود را دارند. دبی علاوه بر مدارس فوق العاده‌ای که دارد در زمینه‌های دیگر نیز مانند بانک های امارات، بسیار شهرت دارد.

مشاوره رایگان تلفنی در خصوص اخذ اقامت کشور امارات تنها در 20 روز کاری با روشی کاملا قانونی و مطابق با هدف و شرایط شما با بهترین وکلای دادگستری

چقدر این مطلب برای شما مفید بوده؟

با کلیک بر روی ستاره امتیاز دهید

میانگین امتیاز: 3.7 / 5. تعداد نظرات: 3

شما امتیاز دهنده این مطلب باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *