بانک های امارات | معرفی بهترین بانک های امارات و دبی

بانک های امارات
بانک های امارات

امارات متحده ی عربی علاوه بر پیشرفت چند سال اخیر خود در زمینه های مختلف، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا روابط گسترده ای با جهان ایجاد کند و این به خودی خود باعث شده تا تجار نیز علاقه ی خاصی به سرمایه گذاری در این کشور پیدا کنند.بانک های امارات نیز جزئی از این چرخه ی رفاهیست و اهمیت زیادی برای مردم و برای سرمایه گذاران دارد. در این مطلب میخواهیم نگاهی به هفت تا از مهم ترین بانک های این کشور داشته باشیم.

این کشور سیستم بانکداری بسیار گسترده و پر مخاطبی دارد که خود باعث شده تعداد بیشماری از بانک های بین المللی نیز در این کشور فعالیت کنند. اما نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که تعدادی از مهم ترین بانک های این کشور را بانک های اماراتی تشکیل داده اند. در زیر7 بانک مهم امارات را نام میبریم :

 

  • Emirates national bank of dubai
  • Abu dhabi commercial bank
  • Dubai islamic bank
  • Standard chartered
  • Abu dhabi islamic bank
  • Union national bank
  • Commercial bank of dubai

بیشتر بخوانید : معرفی شهرهای کشور امارات

Emirates national bank of dubai
Emirates national bank of dubai

Emirates national bank of dubai

در سال 1963 زمانی که اولین بانک ملی امارات تاسیس شد مقدماتی فراهم آمد تا پنج دهه بعد طی یک اقدام کاملا استراتژیک بانک های NBD و بانک بین المللی EBI ادغام شده و بانک ENBD را به وجود بیاورند. امروزه تخمین زده میشود که این بانک بین المللی حدودا بیش از 17 ملیون مشتری  در بیش از 13 کشور دنیا دارد و نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشت این است که بانک دیجیتال  LIV که در چند سال اخیر سریعترین رشد در منطقه ی خاورمیانه را داشته است از زیر مجموعه های این بانک به شمار میرود.

Emirates national bank of dubai

Abu Dhabi Commercial Bank
Abu Dhabi Commercial Bank

Abu Dhabi Commercial Bank

از دیگر بانک های سرشناس و معروف کشور امارات میتوان به بانک تجاری ابوظبی اشاره کرد. این بانک در سال 1985 با ادغام شدن 3 بانک تجاری (امارات،فدرال و خلیج) تحت عنوان شرکت سهامی عام با مسعولیت محدود تاسیس شد.

بیش از نیمی از سهام این بانک در اختیار دولت ابوظبی بوده و ما بقی سهام ها در بین افراد و نهادها پخش شده. این بانک از نظر ترازنامه بین بانک های امارات رتبه سوم به حساب می آید. امروزه بیش از5 هزار نفر در این بانک در چندین کشور دنیا از جمله انگلستان  مشغول به کار هستند.

Abu Dhabi Commercial Bank

Dubai islamic bank
Dubai islamic bank

Dubai islamic bank

بانک اسلامی دبی سومین بانک اسلامی بزرگ در دنیا به شمار میرود که همچنان سعی بر این داشته تا تمامی اصول اسلامی را در خود بگنجاند. این بانک در سال 1975 توسط سعید بن احمد لوته تاسیس شد اما امروزه بیش از 2 ملیون مشتری و مراجعه کننده در سراسر دنیا دارد.لازم به ذکر است که این بانک با خدمات کامل در حال حاضر نیز سعی بر گسترش و توسعه ی خود در بازار های جهانی را دارد.

Dubai islamic bank

Standard chartered
Standard chartered

Standard chartered

بانک استاندارد چارترد نه تنها جزو شاخص ترین بانک های امارات، بلکه یکی از بزرگ ترین و سرشناس ترین بانکها در جهان است که امروزه با بیش از 1200شعبه در سراسر جهان مشغول فعالیت است.

 هیئت ثبات مالی این بانک چند ملیتی بریتانیایی را یک بانک بسیار حائز اهمیت سیستمی قلمداد میکنند.کسانی که جز مشتریان این بانک باشند میتوانند از تمامی خدمات بانکی در اکثر نقاط دنیا بهره مند شوند.

Standard chartered

Abu dhabi islamic bank
Abu dhabi islamic bank

Abu dhabi islamic bank

اولین بار دفتر این بانک در سال ۱۹۹۷ در ابوظبی تاسیس شد تا اولین بانک اسلامی لقب بگیرد که در امارات خدمت میکند. بانک ADIB از نظر دارایی چهارمین بانک اسلامی بزرگ دنیا محسوب میشود.

دارایی این بانک اسلامی چیزی حدود ۳۹ ملیارد دلار است.امروزه تعداد مشتری های این بانک در سراسر دنیا به بیش از ۱ ملیون کاربر رسیده است.اما نکته ای که در مورد این بانک مورد توجه قرار گرفته این است که تمرکز این بانک بر روی ارتقای دیجیتال بانک یا سامانه های الکترونیکی بانکی خود بسیار زیاد است به طوری که توسط آمار های خود بانک ۷۰درصد مشتریان از طریق سامانه های الکترونیکی ثبت نام میکنند و ۹۴ درصد از تراکنش های بانکی مشتریان بانک ADIB به صورت الکترونیکی انجام میگیرد.

Abu dhabi islamic bank

Union national bank
Union national bank

Union national bank

این بانک در سال 1982 به عنوان یک شرکت سهامی عام تاسیس شد. سپس این شرکت در سال 2006 بانک تجاری اسکندریه را خریداری کرد و تبدیل به یکی از بانک های سرشناس در داخل امارات شد.

بانک UNB که امروزه یکی از بهترین بانک های امارات در ابوظبی به شمار میرود از طریق سرمایه گذاری، موسسات مالی و خزانه داری فعالیت های خود را انجام میدهد و تمامی روابط بانکی مربوط به خارج از کشور و امور نظارت بر داریایی های خارجی توسط بخش های بین المللی و موسسه های مالی این بانک انجام میگیرد.

Commercial bank of dubai
Commercial bank of dubai

Commercial bank of dubai

بانک CBD در سال 1969 با ادغام و سرمایه گزاری مشترک چند بانک تاسیس شد.سپس این بانک در سال 1982 تبدیل به یک شرکت سهامی عام شد که ۸۰ درصد از سهام آن برای اتباع امارات است و ۲۰ درصد دیگر آن متعلق به شرکت سرمایه گذاری دبی می‌باشد. نکته ی مورد توجه این بانک این است که در سال ۲۰۱۴ اولین دستیار مجازی مدیریت مالی شخصی خاورمیانه را معرفی کرد.

Commercial bank of dubai

امارات فرصتی برای زندگی بهتر

بسیاری از افراد قصد دارند به برای زندگی بهتر از هر نظر، به کشوری مناسب مهاجرت کنند که هم فرصت های اقتصادی فوق العادی ای داشته باشد و هم از رفاه و امنیت خوبی برخوردار باشد. مهاجرت به امارات بهترین راهی است که عدل مبین به شما پیشنهاد میکند. تیم ما با مشاوره حرفه ای و تخصصی توسط بهترین وکلای دادگستری به شما برای گرفتن اقامت کشور امارات در کمتر 20 روز کاری با صرف هزینه بسیار مناسب مشاوره ارائه میدهد. همین حالا برای دریافت مشاوره تماس بگیرید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بوده؟

با کلیک بر روی ستاره امتیاز دهید

میانگین امتیاز: 4.5 / 5. تعداد نظرات: 4

شما امتیاز دهنده این مطلب باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *