آیا داشتن وکیل مهاجرت لازم است؟

داشتن وکیل برای مهاجرت لازمه؟
داشتن وکیل برای مهاجرت لازمه؟

با توجه به رشد آمار مهاجرت در ایران نقش وکلای مهاجرت نیز بیش از پیش پر رنگ تر شده. اما امروزه به خاطر تعداد بالای افراد سودجو وکلاهبردار تا کمی ذهنیت عموم نیز نسبت به اهمیت داشتن وکیل مهاجرت بی تفاوت شده است.

این در صورتی است که لزوم داشتن یک وکیل مهاجرتی در پرونده‌های مهاجرت بسیار حائز اهمیت بوده و در بسیاری از موارد نیز می‌تواند نتیجه پرونده را به بهترین شکل تغییر دهد. در این مطلب می‌خواهیم به این سوال که (آیا داشتن وکیل مهاجرتی لازم است؟) بپردازیم.

وکیل مهاجرت به چه کسی می‌گویند ؟

برای شروع بهتر است یک درک کلی از وکیل مهاجرت داشته باشید. وکیل مهاجرت به کسی گفته می شود که در حیطه مهاجرت به کشورهای خارجی، از طریق آگاهي و تخصصی که در این زمینه دارد، به افرادی که قصد و هدف مهاجرت را دارند کمک کند و مشاوره ارائه دهد.

اگر اخبار مهاجرت را تا حدودی دنبال کرده باشید احتمالا متوجه این موضوع شده‌اید که قوانین مهاجرتی ممکن است هر سال عوض بشوند و یک وکیل مهاجرت به روز و با تجربه بسیار در این زمینه می‌تواند کمک کننده باشد. 

در مسیر مهاجرت از طرق مختلف ممکن است مشکلات و مصائب قانونی که ممکن است برای افراد به‌وجود بیاید استرس زا باشد و این ناشی از عدم آگاهی و پیچیده بودن قوانین و درک آنها است. به خاطر همین ما در این مسیر به یک وکیل خوب و با تجربه برای عبور کردن از این مشکلات و مسائل نیاز داریم.

وظیفه وکیل مهاجرت چیست؟

وظیفه وکیل مهاجرت با توجه به نوع مهاجرت افراد می‌تواند متفاوت باشد.

ممکن است شما یک دانشجو باشید و قصد مهاجرت از طریق تحصیل یا برای استخدام در یک کار یا از طریق سرمایه گذاری را داشته باشید.

یک وکیل خوب  با داشتن دانش و آگاهی از قوانین و مقررات کشور مقصد علاوه بر مشورت دادن به ما در این مسیر،  خیلی از دردسرهایی که می‌توانیم متحمل شویم را از سر ما باز می کند.

ویژگی وکیل مهاجرتی خوب

صادق بودن

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک وکیل مهاجرتی باید دارا باشد صادق بودن و ایجاد احساس اعتماد برای متقاضی است. زمانی ما می‌توانیم اعتماد کنیم که حداقل داشتن صداقت را در رابطه با وکیل خود ببینیم.

ما در این مسیر نیازمند مشاوره‌های واضحی هستیم که واقعیت و تمامی جزئیات این مسیر را بما نشان دهد و  اگر که در ابتدا حس رضایت و امنیت خاطر از وکیل خود دریافت نکردید بهتر است که به دنبال وکیل دیگری باشید.

داشتن تجربه

ما با نگاه کردن به پرونده‌های قبلی یک وکیل می‌توانیم میزان تجربه او و کاربلدی او را تا حدودی متوجه شویم. یک وکیل مهاجرتی خوب علاوه بر به روز بودن و مطلع بودن از جدیدترین قوانین نیازمند تجربه کافی می باشد تا ما را در این مسیر یاری دهد.

داشتن ارتباطات موثر و خوب

این مورد هم به نوعی نشانه با تجربه بودن یک وکیل خوب می باشد . به شکلی که داشتن ارتباطات چه در کشور خودمان و چه در کشور مقصد بسیار می‌تواند کمک کننده باشد.  و صد البته لازم به ذکر است که داشتن مجوز معتبر وکیل ما برای پیگیری امور حقوقی امری ضروری می باشد.

وکلای مهاجرت به چه شکل مسیر را برای ما راحت تر می کنند؟

وکلا با داشتن تخصص و تجربه‌ای که در این زمینه دارند و با داشتن یک برنامه از پیش تعیین شده مارا از بسیاری از سردرگمی ها نجات می‌دهند و باعث از بین رفتن بسیاری از نگرانی‌ها و استرس‌هایی که در طول این مسیر برای ما ممکن است به وجود بیاید می‌شود.

چرا به وکیل مهاجرت نیازد داریم ؟

ممکن است که تنها نیازمند گرفتن مشاوره در مورد مراحل ویزا و مراحل دریافت آن باشید و برای رفع ابهامات و جواب گرفتن سوالاتتان مراجعه کنید.

در برخی موارد ممکن است که برای تعیین گزینه‌های مهاجرت خود نیاز به راهنمایی و کمک‌هایی داشته باشید. در این صورت نیز شما می‌توانید با اخذ یک وکیل مهاجرتی مناسب چندین گزینه پیش رویتان را بهتر و به درستی بررسی نمایید و از بهترین مسیرهای موجود مناسب ترین گزینه را انتخاب نموده و برای آن اقدام نمایید.

از دیگر دلایل اهمیت داشتن یک وکیل مهاجرت این است که هر فرد پرونده و شرایط منحصر به فرد خود را دارد و بسیار ممکن است سوالات متفاوت و منحصر به فرد خودتان از شما پرسیده شود که در این موارد نیز وکلای مهاجرت می‌توانند با توجه به توضیحات قبلی شما و مطالعه پرونده شما به خوبی و بهترین نحوه به این سوالات پاسخ داده و شانس شما را برای رسیدن به مقصد دلخواهتان بیشتر نمایند.

و از کارهای بسیار مهم دیگر که میتوان به آن اشاره کرد پیدا کردن شغل قانونی و گرفتن اقامت دائم شما را راهنمایی  کند . همانطور که گفته شد داشتن روابط یک وکیل خوب بسیار میتواند در پیدا کردن شغل قانونی نیز موثر باشد.

هزینه های یک وکیل مهاجرتی چقدر است ؟

هزینه های انتخاب وکیل مهاجرتی به عوامل مختلفی بستگی دارد همانطور که قبلتر اشاره شد نوع مهاجرت تحصیلی باشد کاری یا سرمایه گذاری ، شرایط پرونده شما و…

نکته ی مهم دیگر اینکه به  کارهایی که ب وکیل میسپارید هم بستگی دارد برخی کارهای ساده تر وجود دارند که افراد ممکن است خودشان انجام دهند مثل ثبت نام گذرنامه.

برای صرفه جویی در هزینه ها افراد می‌توانند کارهای ساده تر را خودشان انجام دهند و کار های دشواتر را به وکیل خود بسپارند.

مهاجرت به امارات با بهترین تیم وکلای مهاجرت

موسسه حقوقی عدل مبین با سالها تجربه و داشتن رزومه‌ای موفق در زمینه مشاوره اخد اقامت کشور امارات بهترین راه حل و مناسب‌ترین روش را برای مهاجرت شما عزیزان معرفی می‌کند. جهت دریافت مشاوره با بهترین وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی عدل مبین با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید.

مشاوره اخذ اقامت امارات
مشاوره اخذ اقامت امارات

چقدر این مطلب برای شما مفید بوده؟

با کلیک بر روی ستاره امتیاز دهید

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد نظرات: 0

شما امتیاز دهنده این مطلب باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *