آمار طلاق در جهان | کشورهایی که بیشترین آمار طلاق را دارند

جدیدترین آمار طلاق در جهان
جدیدترین آمار طلاق در جهان

طی چند دهه اخیر با تغییرات بین سبک زندگی انسان ها، روابط اجتماعی نیز پیشرفت زیادی داشته. کاهش میل به ازدواج و افزایش نرخ طلاق از جمله مواردی است که جوامع غربی و اروپایی با آن دست و پنجه نرم می کنند. در این مقاله قصد داریم تا درباره آمار طلاق در جهان و کشورهایی که بیشترین تعداد و آمار طلاق را دارند صحبت کنیم.

بیشترین آمار طلاق در کدام کشور است؟
بیشترین آمار طلاق در کدام کشور است؟

بیشترین آمار طلاق در کدام کشور است؟

به گزارش پلات ست، بر اساس داده های آماری مربوط به کشور های مختلف مردم کشور پرتغال بیشترین آمار مربوط به نرخ طلاق را دارند به طوری که 94 درصد ازدواج ها در این کشور به طلاق ختم می شود.

بعد از کشور پرتغال همسایه شرقی این کشور (اسپانیا) با 85 درصد نرخ طلاق در جایگاه دوم است. لوکزامبورگ، روسیه و اوکراین به ترتیب با 73،79و70 درصد نرخ طلاق در جایگاه های بعدی این لیست هستند.

در برابر کشور های غربی و اروپایی که آمار طلاق بالایی دارند، در انتهای این لیست کشور های شرقی قرار گرفتند که کمترین نرخ طلاق را در جهان به خود اختصاص دادند، برای مثال کشور ویتنام با 7 درصد، تاجیکستان با 10 درصد و ایران با 14 درصد در جایگاه بعدی کشور ها از نظر کمترین درصد میزان طلاق هستند. همچنین جایز به گفتن هست که کشور هند با تنها 1 درصد پایین ترین میزان طلاق و جدایی زوجین را به خود اختصاص داده.

جدول زیر نشان دهنده وضعیت طلاق در 5 کشور که بالاترین درصد طلاق را دارند:

ردیف کشور درصد طلاق به ازدواج
1 پرتقال 94%
2 اسپانیا 85%
3 لوکزامبورگ 79%
4 روسیه 73%
5 اوکراین 70%

 

جدول زیر نشان دهنده وضعیت طلاق در 5 کشور که پایین ترین درصد طلاق را دارند:

ردیف کشور درصد طلاق به ازدواج
1 هند 1%
2 ویتنام 7%
3 تاجیکستان 10%
4 ایران 14%
5 افریقا جنوبی 17%
آمار طلاق در کشور ایران
آمار طلاق در کشور ایران

آمار طلاق در کشور ایران

حال که درباره آمار طلاق در جهان دانستید، می‌خواهیم درباره این آمار در ایران صحبت کنیم. اگر چه آمار طلاق در ایران هر سال رو به افزایش است اما به دلیل جوانی جمعیت و بالا بودن آمار ازدواج در ایران نسبت به دیگر کشور ها، کشورمان از لحاظ درصد جدایی زوجین هنوز به وضعیت قرمز نرسیده. حتی نسبت به کشور های منطقه شرایط خوبی دارد.

اما با افزایش آمار طلاق ، نوع برخورد جامعه با این موضوع و آسیب های بعد از ان در جامعه ایرانی نگرانی هایی به وجود آورده است. مثلا در سال 1391 حدود 150 هزار طلاق بین زوجین رخ داده است که یعنی روزانه 381 زوج از همدیگر جدا شدند.

در سال 1392 هم 158 هزار و 754 مورد طلاق رخ داده بود که بیشترین دلیل آن دخالت خانواده ها ، اعتیاد و فقر مالی بوده.

خیانت، مشکلات جنسی، تورم، از دست دادن صمیمیت، مصرف مواد، تفاوت های اخلاقی و مذهبی از جمله دلایل مهم برای طلاق هستند.

تاثیر کرونا بر میزان طلاق زوجین

کرونا در سال 2020 و 2021 تاثیر قابل توجهی تقریبا بر همه جنبه های زندگی روزمره داشته از جمله میزان ازدواج و طلاق. به طور کلی میزان نرخ ازدواج در سال 2020 به میزان قابل توجهی کاهش یافته که عمدتا به علت قرنطینه های مربوط به بیماری همه گیر کرونا بوده که محدودیت های زیادی برای حضور در اجتماع داشته. علاوه بر این میزان طلاق به طور قابل توجهی کاهش یافته بود. لازم به ذکر است که نرخ پایین طلاق تنها به این معنا نیست که شهروندان یک کشور ازدواج های سعادتمندانه دارند.

در برخی از کشور ها طلاق از نظر قانونی دشوار و یا ممکن است زنان نتوانند طلاق بگیرند چون از امنیت خود یا فرزند خود می‌ترسند و یا به دلیل نداشن امکانات مالی، فرصت اجتماعی و….. برای حمایت از خود یا فرزندش خواهان طلاق نباشند.

جهت دریافت مشاوره در خصوص مسائل حقوقی مربوط به طلاق با بهترین وکیل طلاق در تهران میتوانید همین حالا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بوده؟

با کلیک بر روی ستاره امتیاز دهید

میانگین امتیاز: 1 / 5. تعداد نظرات: 1

شما امتیاز دهنده این مطلب باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *